Завантаження ...

Кремль у вогні: як атака невідомих безпілотників допомагає Україні

153.png

У Кремлі заявили про спробу Києва завдати удару по Кремлю за допомогою двох безпілотників. Речник російського президента Дмитро Пєсков одразу ж заявив, що в момент атаки Володимир Путін не перебував у Кремлі. Мовляв, він не постраждав. Також російська сторона заявила про те, що залишає за собою "право на відповідь", причому таку, "як буде вважати це за потрібне".

Станом на зараз, ця провокація РФ виглядає як гра на російську внутрішню аудиторію. Пропагандисти будуть намагатись використати цю історію для мобілізації населення, аби люди йшли воювати проти України. Мовляв, так звана СВО триває не десь там далеко - ворог вже дістає до середини країни й загрожує кожному росіянину. 

Очевидно, що Росія іміджево програє

Реакція зі згадкою про Путіна є нічим іншим, ніж спробою підвищити його рейтинг. Начебто, Путіну загрожувала небезпека, але він не постраждав. Мовляв, він стійко вижив, хоча так само, як і військові, стоїть на своїй "передовій".  До того ж, останні два роки в РФ домінує теза: "Є Путін — є Росія, а немає Путіна — немає Росії". Таким чином, зараз вони намагаються показати, що Путін нічого не боїться, але ця атака була спрямована саме проти нього. Тобто, все це робиться з метою мобілізації, але це не зайде.  

Очевидно, що Росія іміджево програє. Адже російські громадяни почали лише більше критикувати владу, питати про ППО, розкрадені гроші на армію, відповідальних за оборону Кремля й тому подібне. Вже пішли розмови про те, чи збирається влада РФ і надалі "цяцькатись" з Україною, не приймаючи важливих, навіть кардинальних рішень. 

Проте ніяких кардинальних рішень вони зробити не можуть, тому що їм бракує механізмів, ресурсів та інструментів. Стандартна історія про використання ядерної зброї вже не спрацює. Також слід почекати якою буде реакція України на звинувачення у тому, що це була атака Києва. 

Конкретно в цій історії складно побачити причини для мобілізації російської аудиторії

Насправді це може бути зовсім не Україна, а, наприклад, привід для кадрових змін та ротацій в силовому блоці РФ. Також ця атака може бути приводом для наступного "жесту доброї волі" - таким чином російській аудиторії можуть пояснювати, чому слід зосередитись на захисті власної країни, а не утриманні окупованих територій. До слова, відомо, що такі сценарії розглядалися і обговорювались в найближчому оточенні Путіна.

Думаю, що конкретно в цій історії складно побачити причини для мобілізації російської аудиторії. Те, що безпілотники атакували сакральне місце — Червону площу — спрацює на достатньо вузьку аудиторію. Мова йде про радикальних ватників, маргіналів та путінських посіпак. Натомість, для всіх інших безпілотники над Кремлем є сигналом того, що РФ влізла в те, з чого невідомо, як вибратись. Це навпаки завдає сильного удару по авторитету російської влади. 

Також не схоже, що атака з безпілотниками могла бути потрібною Кремлю для виправдання якоїсь своєї атаки

По-перше, російські сили ППО "прогавили" безпілотник. По-друге, звинуваченнями в бік України російська влада розписалась у своїй недієздатності. Адже раніше всім розповідали, що українська армія вже тричі знищена. Аж тут виявилось, що київські безпілотники перетворюють дах Кремля на вогнище.

Також не схоже, що атака з безпілотниками могла бути потрібною Кремлю для виправдання якоїсь своєї атаки. Росія вже десятки разів без жодного приводу била по наших об’єктах інфраструктури та вбивала наших цивільних.

Але чи міг український безпілотник долетіти до Кремля? Звичайно, міг. Немає ніяких сумнівів, що наші безпілотники могли би туди долетіти. Якщо до Енгельса долітали, якщо в останні тижні знаходили кілька безпілотників в Московській області, зрозуміло, що такий апарат легко міг туди дістатись. Ба більше, можна згадати заяву секретаря РНБО Данилова про те, що росіяни побачать "подарунок" на Червоній площі до 9-го травня.

Також цікаво, що все це відбулось саме тоді, коли президент Зеленський поїхав до Фінляндії. До країни, яка вступила в НАТО. Мені здається, це певною мірою піднімає ставки та показує партнерам, що ми будемо битися до кінця і готові навіть на такі речі, поки не звільнимо свої території.

 

 

Приєднуйтесь до Телеграм каналу https://t.me/My_Nizhyn та Вайбер