Завантаження ...
banner
banner

Підрив Каховської ГЕС як аргумент для ядерного шантажу та "заморозки" війни

_130005761_35eff9acdcf03ea1be05a0bc530ee288c6560077.jpg

Російські окупанти підірвали греблю Каховської ГЕС, розташовану вище по Дніпру від Херсона. І практично відразу почали звинувачувати в тому, що трапилося, Україну. Мовляв, внаслідок обстрілу гребля зруйнувалася. Але, біда: самі ж виклали момент вибуху.

Російські окупанти підірвали греблю Каховської ГЕС, розташовану вище по Дніпру від Херсона. І практично відразу почали звинувачувати в тому, що трапилося, Україну. Мовляв, внаслідок обстрілу гребля зруйнувалася. Але, біда: самі ж виклали момент вибуху.

Судячи з тих кадрів, які з'явилися в мережі, дамба зазнала критичних ушкоджень і більше не здатна стримувати потік води. Як добре видно на відео, почалося неконтрольоване скидання води з Каховського водосховища, що може призвести до серйозних підтоплень нижче за течією Дніпра.

На жаль, у збоченому розумінні доцільності для росіян це допустимо. Досить згадати історію.

1941 рік - щоб не допустити прориву Вермахту була підірваний ДніпроГЕС. Результат – десятки тисяч жертв серед мирного населення. А Вермахт? А вони стояли на правому, високому березі Дніпра. Тобто логіка Кремля – убити своїх, щоб затримати ворога. Декількома місяцями пізніше, у листопаді 1941 року, зробили те саме - підірвали греблю Істринського водосховища, затопивши значну частину Підмосков'я. І знову начхати на мирних жителів.

Сьогодні – гребля Каховської ГЕС. На тлі розмов про наступ України. І знову маємо ситуацію, коли ЗСУ перебувають на правому, високому, березі Дніпра.

На жаль, висота хвилі така, що затоплення частини Херсона все ж таки буде. На лівому березі ситуація набагато гірша – затоплені будуть значні території. Люди? Українська сторона підняла по тривозі МВС та ДСНС - евакуація вже йде. Росіяни? Вдадуть, що таку запускають ближче до обіду.

Нічого нового. У традиціях Кремля множити трупи.

Однак важливо розуміти, що у 2023 році є свої відмінності. Логіка Кремля, серед іншого, буде у вимозі (фактично підходить саме це слово) перемир'я. Наприклад, для "порятунку людей" на лівобережжі. А також (але цей трек виявиться ближче до вечора) на тлі ядерного шантажу. Підрив греблі означає падіння води у Каховському водосховищі. І, отже, падіння рівня води в охолоджувачах Запорізької АЕС. Ось на це Москва тиснутиме, повторюючи свій ядерний шантаж.

Для Путіна зараз дуже важлива "заморозка" під будь-яким соусом. На жаль, варто очікувати, що частина партнерів України принаймні розглядатиме таку можливість і намагатиметься натиснути на Київ.

Разом з тим варто пам'ятати улюблену фразу росіян, коли мова заходить про війну – "можемо повторити". Її вбивають у підсвідомість із самого дитинства. Тому, немає сумнівів: якщо зупинитись, вони повторять. Отже, задля забезпечення безпеки, єдиним можливим варіантом дій є пропозиція окупанту трьох опцій: окупант тікає додому, окупант здається в полон, мертвий окупант удобрює землю.