Завантаження ...
banner
banner

Без енергопостачання 413 населених пунктів України: чи є потреба у відключенні?

Без енергопостачання 413 населених пунктів України: чи є потреба у відключенні? фото

Через бойові дії та з інших причин без світла залишається 413 населених пунктів. У вівторок, 17  жовтня, вечірній максимум споживання був на 2,9 % вище, ніж у понеділок, 16 жовтня. Виробленої електроенергії достатньо для покриття споживання,  немає підстав для запровадження графіків відключень.

Про це повідомляє “Укренерго”.

Зазначається, що 17 жовтня, середньодобова температура була на 1,8 °C нижче, ніж у понеділок 16 жовтня (6,2°C проти 8°C). Добовий максимум споживання 17 жовтня був зафіксований між 19:00 та 20:00. Показник максимуму минулої доби був на 2,9% вище за добовий максимум понеділка.

“Електроенергії, виробленої українськими електростанціями, достатньо для забезпечення потреб всіх побутових та юридичних споживачів. “Укренерго” не бачить підстав для обмежень в енергосистемі, якщо не буде нових обстрілів. Ліміти споживання не запроваджувались.  Якщо у вас відсутня електроенергія — причини дивіться в особистому кабінеті споживача або на сайті вашого обленерго”, — наголосили в “Укренерго”.

Через бойові дії та з інших причин без світла залишається 413 населених пунктів. Внаслідок обстрілів є пошкодження в мережах обленерго в Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Харківській, Чернігівській областях. В Дніпропетровській області на ранок енергоживлення споживачів відновлено. В інших областях аварійно-відновлювальні роботи проводяться в залежності від ситуації з безпекою та з дозволу військових.

18 жовтня імпорт електроенергії здійснюється з Молдови. Загальний обсяг 195 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 63 МВт. Експорт здійснюється до Словаччини та Молдови в нічні та денні години (період активної роботи сонячних електростанцій) з загальним обсягом  4 131 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 398 МВт.

Яка ситуація з відновленням енергосистеми України

Восени 2022 року Росія регулярно почала обстрілювати енергоінфраструктуру України. У грудні через удари окупантів з ладу була виведена половина енергосистеми. Тоді запровадили надзвичайний стан в енергетиці.

Міжнародні організації та уряди відправили генератори й іншу допомогу для відновлення електрики, а у Парижі 13 грудня відбувся перший енергетичний "Рамштайн", на якому схвалили виділення одного мільярда доларів для України на проходження зими.

Після масованих обстрілів 16 грудня в Україні запровадили надзвичайний стан в енергетиці. У грудні через російські обстріли з ладу була виведена половина енергосистеми України.

У жовтні 2022 року прем'єр Денис Шмигаль повідомив, що 2023 року Україна потребуватиме ще 17 млрд доларів на швидку відбудову енергетичної, критичної та житлової інфраструктури, а також відновлення економіки.

25 липня Шмигаль заявив, що в Україні під час підготовки до зими вже здійснили близько 60% запланованих робіт із відновлення електромереж, пошкоджених під час масованих атак РФ.

30 липня прем'єр повідомив, що у держави є кошти на відновлення, ремонт і захист об’єктів енергетики й важливо вчасно провести всі заплановані заходи. Він наголосив, що до початку опалювального сезону перед Міненерго стоїть чітке завдання — додати в енергосистему 1,7 ГВт потужності. До кінця року, впродовж листопада-грудня, — додати в систему ще 1,2 ГВт. Ідуть ремонти та захист енергооб'єктів.


Джерело: Суспільне Чернігів

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: