Завантаження ...
banner
banner

В ООН оприлюднили кількість загиблих на сході України з початку війни

Від початку конфлікту на сході України загинуло більше дев'яти тисяч людей. Про це йдеться у дванадцятій доповіді Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні

Від початку конфлікту на сході України загинуло більше дев'яти тисяч людей. Про це йдеться у дванадцятій доповіді Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, про це повідомляє ТСН

У документі зазначається, що на Донбасі спостерігається істотне зниження бойових дій в окремих районах упродовж декількох останніх місяців. Водночас зберігаються серйозні проблеми в сфері прав людини, в тому числі безкарність, катування та відсутність законності та правопорядку, а також тяжке гуманітарне становище жителів охоплених конфліктом територій та внутрішньо переміщених осіб.
 
За період з 16 серпня до 15 листопада, охоплений доповіддю, 47 цивільних осіб було вбито і 131 – поранено. Загальна кількість загиблих з середини квітня минулого року становила щонайменше 9 098 осіб, і ще 20 732 були поранені. Ця кількість включає в себе цивільне населення, українські збройні сили та озброєні групи.
 
Причиною нових жертв серед цивільного населення стали в основному вибухонебезпечні пережитки війни та саморобні вибухові пристрої, йдеться в доповіді. В ООН наголошують, що продовжується приток боєприпасів, озброєння та бойовиків з Російської Федерації на території, які контролюються озброєними групами, лишаючи ситуацію вкрай вибухонебезпечною.

В доповіді також йдеться про те, що продовжували відбуватися серйозні порушення прав людини щодо осіб, які проживають на територіях, які контролюються бойовиками "Донецької народної республіки" та "Луганської народної республіки", включаючи вбивства, катування, жорстоке поводження, незаконне тримання під вартою та примусову працю, обмежену свободу пересування, зібрань та вираження поглядів.

"Приблизно 2,9 мільйона людей, які проживають в зонах, охоплених конфліктом, продовжували стикатися з труднощами при реалізації своїх економічних і соціальних прав, зокрема, доступу до якісної медичної допомоги, житла, соціальних послуг та виплат, а також компенсаційних механізмів за пошкоджене, конфісковане або розграбоване майно", - йдеться в доповіді.

Прогнозується, що наближення зими та перешкоди для діяльності гуманітарних організацій можуть погіршити ситуацію.

"Становище приблизно 800 000 людей, які проживають по обидва боки лінії зіткнення, є особливо тяжким", - додають в ООН.

Також наголошується, що обмеження свободи пересування цивільного населення через лінію зіткнення, введені вимогами Тимчасового Порядку, прийнятого урядом в січні 2015 року, залишаються однією з основних проблем для людей, які проживають в охоплених конфліктом районах Донецької та Луганської областей. Це призводить до зростаючого відчуття ізоляції для багатьох людей, руйнуючи зв'язки в родині та громаді, йдеться в доповіді.

В документі також вказується на широко поширену самоцензуру та неможливість для працівників засобів масової інформації реалізовувати свободу вираження поглядів на сході. Водночас в ООН вважають, що "співробітники Служби безпеки України, як видається, користуються високим ступенем безкарності з рідкісними випадками розслідувань заяв стосовно них".

В доповіді задокументовані випадки "насильницьких зникнень, довільного затримання та тримання інкоммунікадо, а також катування та жорстокого поводження з людьми, які підозрюються в посяганні на територіальну цілісність або тероризмі або вважаються прихильниками самопроголошених "Донецької народної республіки" та "Луганської народної республіки".

"Цивільне населення в охоплених конфліктом східних регіонах України закінчує рік так само, як і починало – у вкрай тяжкій гуманітарній ситуації та ситуації з правами людини. Люди похилого віку не мають доступу до своїх заощаджень, люди з інвалідністю практично не отримують допомоги, а обмежений доступ до охорони здоров'я залишив багатьох в убогому, тяжкому, навіть небезпечному для життя становищі", - сказав Верховний комісар Зейд.

"Після загибелі більш ніж 9 000 людей, зниження інтенсивності бойових дій, а відтак і нових жертв, є вкрай позитивним зрушенням. Я закликаю всі сторони до повного виконання Мінських угод і до активної роботи з забезпечення верховенства права та норм міжнародного права прав людини на всій території України", - додав він.
 
Верховний комісар нагадав всім причетним до конфлікту, що вони можуть бути притягнуті до відповідальності за порушення прав людини, скоєні на територіях, які перебувають під їхнім контролем. Це особливо стосується осіб, які несуть відповідальність за злочинні дії підлеглих.
 
Він відзначив певний прогрес у виконанні урядом України відповідних положень Мінських угод, а також прийняття Національної стратегії у сфері прав людини та прийняття юрисдикції Міжнародного кримінального суду щодо злочинів, скоєних після 20 лютого 2014 року. Верховний комісар також закликах українську владу забезпечити правосуддя та підзвітність.
Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: