Завантаження ...
banner

Китай розробляє для росії дрон на зразок іранського Shahed — Bloomberg

Китай розробляє для росії дрон на зразок іранського Shahed — Bloomberg фото

Російські та китайські компанії розробляють ударний безпілотник, схожий на іранські Shahed, які росіяни вже застосовують для атак України. У такий спосіб, Китай наближається до надання агресору допомоги у вигляді летальної зброї, від чого застерігали західні чиновники.

Про це пише Bloomberg, посилаючись на слова поінформованих європейських чиновників. Вони зазначають, що у 2023 році компанії КНР та РФ провели переговори про співпрацю для копіювання іранського безпілотника Shahed.

Цього року вони почали розробку та тестування версії цього БПЛА для підготовки до його відправлення в Росію. При цьому використовувати китайські безпілотники в Україні противник поки що нібито не збирається.


Фото: Баражуючий боєприпас Sunflower-200. Джерело: РосЗМІ

На Заході занепокоєні через те, що Китай може виробляти безпілотники, подібні до Shahed, набагато швидше, ніж Іран або Росія.

"Офіційні особи не ідентифікували безпілотник, який розробляється, але китайські оборонні вебсайти та кілька ЗМІ повідомили, що країна розробляє ударний безпілотник-камікадзе під назвою Sunflower 200, який за зовнішнім виглядом схожий на іранський дрон Shahed 136", – зазначено в повідомленні.


Фото: Sunflower-200 на виставці. Джерело: РосЗМІ

За оцінками США, Китай обмірковує, чи варто відправляти РФ повністю збудовані безпілотні літальні апарати, але тим часом постачає комплекти, які можна переобладнати на ударні дрони. США досі не дійшли висновку, чи Китай відправляє летальну допомогу Росії, проте інші країни можуть мати іншу інтерпретацію того, що відбувається.

Речник посольства Китаю в США Лю Пенюй заявив, що КНР не постачає зброю сторонам війни в Україні та суворо контролює експорт товарів подвійного призначення.

Як повідомляв MYNIZHYN, Росія могла замінувати критичну підводну інфраструктуру в Північному морі. У НАТО зазначили, що будь-яке російське судно викликає підозри, оскільки всі вони працюють на державу.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: