Завантаження ...
banner

Гривня залишається стабільною: різких стрибків курсу не очікується — НБУ

Гривня залишається стабільною: різких стрибків курсу не очікується — НБУ фото

У найближчі три місяці різких коливань курсу гривні в Україні не прогнозується. Національний банк продовжуватиме тримати ситуацію під контролем і за потреби застосовуватиме монетарні інструменти для стримування інфляції та підтримки національної валюти. Інвестиції в іноземну валюту — долар чи євро — можуть допомогти зберегти заощадження, але наразі не йдеться про їхнє істотне зростання.

Про це OBOZ.UA розповів голова правління Глобус Банку Сергій Мамедов. Він зазначив:

  • Щоб зберегти наявні кошти, дохідність від їх вкладання має щонайменше перекрити інфляцію.
  • Враховуючи вжиті монетарні заходи НБУ щодо подолання інфляції та зміцнення гривні, у другому кварталі максимально інфляція становитиме від 3% до 4,5%.

"Очікується, що коливання курсу американської валюти впродовж наступних 3 місяців буде досить помірним. Цілком можливо, що до кінця червня зростання курсу долара не перевищить 1-3% – тобто офіційний курс коливатиметься в межах 41,8-42,8 грн/долар. Відтак, купівля доларів США не стане панацеєю для того, щоб зберегти кошти від знецінення", – йдеться у повідомленні.

Водночас зазначається, враховуючи світові тенденції незначного зміцнення євро, співвідношення курсу долара до євро залишиться відносно усталеним: 1 долар дорівнюватиме 0,9-0,95 євро. Тобто різниця між вартістю валют не перевищить 10%. І передумов для того, щоб курс євро пішов у відрив, майже немає.

"Таким чином, купівля євро може лише стати "індексацією" статків. Однак навряд чи поточні курси задовольнять громадян, які сподіваються внаслідок придбання євро, значно збільшити власний дохід", – розповів Мамедов.

Як повідомляв MYNIZHYN, з 1 березня в Україні, за рішенням РНБО, ціни на найпопулярніші ліки знизилися на 30%. Однак це зниження відбулося після різкого підвищення цін напередодні. У січні ціна на ліки досягла піку, а вже в березні повернулася до рівня, який був минулого року. Таким чином, замість реального здешевлення, спочатку ціни значно зросли, а потім повернулися до колишнього рівня.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: