Завантаження ...
banner

В Україні розширили перелік працівників, які підлягають бронюванню від мобілізації

В Україні розширили перелік працівників, які підлягають бронюванню від мобілізації фото

Уряд України підвищив рівень бронювання працівників критичної інфраструктури до 75%, що допоможе комунальним підприємствам уникнути нестачі кадрів. Крім того, 100% бронювання отримали співробітники державних підприємств Міноборони.

Про це повідомляє OBOZ.UA за інформацією Міністерства розвитку громад та територій України. Раніше відсоток бронювання становив 50%, однак через кадровий дефіцит у сфері комунальних послуг уряд вирішив підняти його до 75%.

Йдеться про фахівців, які відповідають за теплопостачання, водопостачання і водовідведення, а також за вивезення твердих побутових відходів. Завдяки підвищенню рівня бронювання комунальні підприємства зможуть стабільніше функціонувати, швидше реагувати на аварійні ситуації та забезпечувати громадян необхідними послугами. Ключові аспекти постанови:

  • бронювання зросло до 75% – раніше цей показник був лише 50%, що створювало ризики для безперервної роботи критичних служб;
  • пом’якшено вимоги до критеріїв щодо розміру заробітної плати – це дасть змогу комунальним підприємствам залучати та утримувати кваліфікованих працівників;
  • забезпечено стабільність роботи інфраструктури – безперервне надання базових послуг життєзабезпечення стало ще більш захищеним;
  • 100% бронювання отримали працівники державних підприємств Міноборони – йдеться про "Агентство оборонних закупівель" та "Державний оператор тилу".

"Вдалося знайти баланс між необхідністю покриття потреб комунальної інфраструктури та збереженням мобілізаційного потенціалу в умовах повномасштабної війни. Завдяки підвищенню рівня бронювання до 75% ключові працівники зможуть залишатися на своїх посадах, що є критично важливим для безпеки та стабільності громад. На місцях підприємства часто працюють на межі можливостей через кадровий дефіцит. Без досвідчених фахівців, слюсарів, операторів та достатньої кількості ремонтних бригад утримувати мережі в належному стані стає вкрай складно", – зазначив заступник Міністра розвитку громад та територій Костянтин Ковальчук.

Забезпечення стабільної роботи комунальної інфраструктури є стратегічною необхідністю. В умовах війни важливо підтримувати безперебійну роботу критичних систем життєзабезпечення. Очікується, що це рішення дозволить громадам ефективніше планувати свою діяльність, уникати перебоїв у постачанні води, тепла та інших базових послуг.

Як повідомляв MYNIZHYN, в Україні ухвалили закон, що дає змогу порушникам військового обліку отримати 50% знижку на штраф від ТЦК (територіальний центр комплектування) у разі добровільної сплати. А також нові зміни передбачають закриття адмінсправ для тих, хто вирішив піти на військову службу.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: