"Баба Люда" і "дід Паша" ще не старі, їм всього трохи за 50. Так їх із любов`ю називають волонтери.
Вони обідали, коли по місцевому телебаченню побачили новину про пункт прийому допомоги солдатам. Через годину виїхали з села з повним багажником молока, вареників, пиріжків і домашньої консервації.
До війни вони жили звичайним життям, як люди у селі: завжди в роботі. Їх день починався дуже рано і в справах, доглядаючи за всією худобою та немалим городом, закінчувався пізно вечері.
Цього разу ми приїздимо о третій ночі. Однак у вікнах горить світло, на подвір`ї почали гавкати собаки, біля брами вже чекає дєда. Він, як завжди, у патріотичній футболці, усміхнений і бадьорий, запрошує до хати.
Там нас зустрічає Людмила, теж у футболці з українською символікою і з гербом, незмінно вибритим на лівому боці скроні.
Цього разу в хаті пахне борщем. Стіл накритий. Чекали.
ЯК ЦЕ – БУТИ АФРИКАНСЬКОЮ СІМ'ЄЮ В УКРАЇНІ
Аліун та Антуанет Д’янь живуть у Києві вже 26 років. Він приїхав із Сенегалу, вона – із Конго, аби отримати престижну на той час освіту за кордоном. Познайомилися в Києві, почали зустрічатися, а згодом створили сім’ю.
У перший рік навчання в Києві Антуанет на собі відчула, наскільки вороже ставилися до темношкірих. Тоді вона навіть хотіла покинути університет і повернутися додому. Але залишилася тут.
У ті часи молода студентка з Конго мало спілкувалася з українцями, тому вивчення мови далося їй складно й завжди було для неї бар’єром. Проте зараз вони з чоловіком у Києві як вдома.
– Ми звикли до життя тут. Коли заходиш в холодну воду, спочатку відчуваєш холод, а потім звикаєш, і вода здається теплою. Так само і з неприємними ситуаціями через колір шкіри. Коли ми тільки приїхали, дуже гостро відчували погане ставлення, – розповідає Аліун.
Дружина додає, що часто помічала, як люди на вулицях знущалися над нею, голосно сміялися, обговорювали її та говорили в слід нецензурні слова. Її дивувало, що таке собі дозволяли навіть дорослі люди з дітьми.
– Можливо, вони просто невиховані чи ніколи в житті не бачили темношкірих людей, і починають сміятися, тикати пальцями, – припускає Антуанет.
Із часом пара звикла й навчилася просто не звертати увагу на дискримінацію. Сім'я помітила, що зараз випадків расової дискримінації стало набагато менше.
Тепер у Києві вони почувають себе безпечно. Кажуть, їхній син Жеремі, який працює тут 3D-аніматором, відчуває себе українцем, вільно розмовляє українською й планує жити в Україні надалі.
Більше про активну родину, яка допомагає адаптуватись в Україні студентам із африканських країн і подорожує світом,
читайте за посиланням.
НАДІЙНИЙ ТИЛ. ЯК ЦЕ – БУТИ МАМОЮ ГЕЯ
За вдачею я екстраверт, усім усе розповідаю, з усіма всім ділюся. Але коли син сказав, що він гей, у мене почалася смуга закритості. Навіть друзям, навіть найближчим, я боялася розповісти про це.
Перша думка була: "Це якесь збочення, я допустила якусь помилку у вихованні, це моя вина, і я не повинна нікому розповідати, мене будуть соромити".
На той момент я була доцентом, кандидатом філологічних наук. У нас була сім'я. Я її вважала ідеальною. У нас була абсолютно ідеальна дитина - тиха, спокійна, дуже розумна, з авторитетом у школі. Ми не сварилися, у нас навіть скандалів ніколи не було.
Коли син сказав, що він гей, ми були не вдома. А коли зайшли в будинок, я сіла в крісло й почала ридати.
Було відчуття провини за погане виховання. Коли прийшов чоловік, він запитав, що сталося, і став мене заспокоювати: "Не переживай, зараз ми розберемося в цьому й обов'язково знайдемо лікаря, заплатимо гроші - і його вилікують".
Я попросила друзів знайти мені хорошого психолога. Коли я до неї прийшла, сказала: "У мене син гей, треба його терміново змінити".
Психолог відповіла: "Я не можу змінити вашу дитину, але можу допомогти вам змінити ставлення до гомосексуальності сина". Я розвернулась і пішла.
Продовження розповіді сильної мами, яка змогла прийняти свого сина аж після 8 років внутрішньої боротьби і навіть стати головою організації "Терго" - спільноти батьків, родин і друзів ЛГБТ,
читайте за лінком
ЯК ЦЕ - БУТИ ПАРОЮ З ІНВАЛІДНІСТЮ
Вона водить автомобіль, веде новини на телеканалі, займається волонтерством, кохана й закохана жінка з інвалідністю.
Він забезпечує сім'ю, облаштував зручне родинне гніздо та завжди підтримує свою кохану дружину. Він тримає її міцно за руку, пересуваючись на візку.
Вони обоє пережили травми, після яких не можуть ходити. Після них про кохання навіть не думали.
– Не уявляв, як можна з кимось зустрічатися, коли сам навіть зуби почистити й до туалету сходити не в змозі, – пригадує Віталік.
Віталій зараз може й одягтися, і нарізати овочі й фрукти спеціальним ножем з ручкою, у яку "вмонтовує" свою руку. Цією ж "залізною рукою" можна дістати будь-яку річ, якщо вона лежить на високій поличці.
Уляна теж вважала, що стосунки після травми – не для неї, поки не поїхала до санаторію й не побачила, якими щасливими й закоханими можуть бути люди з інвалідністю.
Зараз родина Пчолкіних мріє про власний будинок і дітей.
– Діти цілком можливі, я вже навіть обстеження пройшла. Єдине, що зупиняє – фінанси. Із нашими потребами мусить бути досить міцна фінансова база перед тим, як народжувати дітей. А виносити дитя не складно. У цілому, всім жінкам не дуже зручно з животом ходити, – говорить Уляна.
Деталі захопливої історії про пару на візках, яка змогла прийняти себе, стати щасливою й змінити світ навколо себе,
читайте за лінком.
ВІКТОР І ВІРА – ПЕНСІОНЕРИ, ЯКИМ ПОЩАСТИЛО КОХАТИ ОДИН ОДНОГО МАЙЖЕ ПІВСТОЛІТТЯ
Віктор Федорович постійно називає дружину кицею, обіймає її:
– Віра така, що і за мене, і за дітей піде у вогонь і воду. Але найбільше мені подобається, що вона будь-яке питання вирішить мудріше, ніж я. А ще... мене мама називала Вітя, а Віра – Вітюлік. Інші називають дітей "горобчик", а вона – "горобейчик". Дуже вона ласкава.
Буває, сваримось – але через дурниці, хтось когось не послухав. А щоб серйозно – ніколи. У нас не було такого, щоб один одному набрид.
Коли я був у санаторії сам, увесь час думав: "От якби тут була Віра й теж цю красу бачила!"
Питаю про подарунки, щоденну турботу.
– У нас подарунки такі були: відклали гроші – купили холодильник, – розповідає Віра Григорівна, – Далі відкладаємо – на меблі, на люстру… У нас же ж нічого не було, ми з села приїхали. Нікому було нам допомогти.
– Кицю, ну як це не було подарунків? – дивується Віктор Федорович. – А шубу з відрядження хіба я тобі не привозив? А перстень?
У цієї пари є багато друзів. Вони люблять спілкуватися, святкувати, ходити в гості й приймати людей у себе. Увесь час кудись спішать: то в церкву, то на зустріч, то на благодійний концерт.