Завантаження ...
banner

Що дає зміна постачальника електроенергії підприємствам, та як це зробити без штрафів?

Редакцію Закону України «Про ринок електричної енергії» вже не так просто назвати новою, проте ще лишається інформація, якою володіють не всі. Наприклад, зміна постачальника: є моменти, на які не буде зайвим ще раз звернути увагу.

Редакцію Закону України «Про ринок електричної енергії» вже не так просто назвати новою, проте ще лишається інформація, якою володіють не всі. Наприклад, зміна постачальника: є моменти, на які не буде зайвим ще раз звернути увагу. Що тепер дає новий ринок електричної енергії споживачу з категорії непобутових? Як правильно скористатися новими можливостями?

Для чого потрібно змінювати постачальника?

Оскільки тепер роздрібний ринок електроенергії є вільним, то кожна компанія-постачальник має право встановлювати свої тарифи. Звичайно, є певні алгоритми ціноутворення, які визначені Правилами роздрібного ринку електричної енергії (ПРРЕ), що затверджені постановою регулятора – Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Іноді можуть вводитися обмеження, коли ринок закупівлі енергії у виробника нестабільний. Проте будь-які механізми регулювання ціни узгоджуються з антимонопольним комітетом.

В результаті непобутовий споживач має перед собою асортимент пропозицій від різних постачальників. Він самостійно аналізує їх по власних критеріях, наприклад, співвідношення якості та вартості та графіків платежів, та робить вибір. Такий підхід не тільки дозволяє підприємствам обирати тариф, але й виконує роль стимулу до оптимізації витрат електроенергії на виробництві. З іншого боку й постачальники тепер більше зацікавлені у підвищенні якості надання послуг з електропостачання, оскільки це наступний після зменшення ціни важіль конкуренції. Подробнее смотрите на странице https://enerhozbuttrans.com.ua/postachannya-elektroenergii/informatsiya-dlya-spozhyvacha/.

Як проходить зміна постачальника?

Варто розуміти, що спонтанно перейти неможливо. Річ у тому, електропостачальники мають дотримуватися запланованих обсягів споживання. У разі небалансу вони зазнають збитків. Тому ПРРЕ передбачений чіткий, безпечний алгоритм переходу до нової енергопостачальної компанії:

  • Не пізніше, ніж за 21 день до закінчення поточного розрахункового періоду повідомити постачальника про зміну;
  • Провести остаточний розрахунок із існуючим енергопостачальником;
  • Підготувати та надати необхідний пакет документів до нової енергопостачальної компанії;
  • Після отримання рахунку сплатити його в повному обсязі.

Решту процедур виконують постачальники та оператор системи розподілу. Є три ситуації, коли у зміні може бути відмовлено:

  • Відсутність технічної можливості приєднання (невідповідність пристроїв обліку чи обсягів споживання, тощо);
  • Відсутність договору з оператором системи розподілу;
  • Підприємство на момент перевірки відключено від енергопостачання через заборгованість за спожиту електроенергію.

Якщо споживач дотримується регламенту зміни, має технічну можливість, він має повне право переходити до нового постачальника. При цьому жодних штрафів він не сплачує попередньому партнеру, це чітко зазначено у розділі VI ПРРЕ.

Відтепер непобутові споживачі мають доступ до багатьох пропозицій, чинних у їх регіоні чи по всій Україні. Це дає змогу оптимізувати витрати на виробництві, підвищити його рентабельність. Постачальники натомість отримали рівні можливості пропонувати свої послуги незалежно від їх частки на енергетичному ринку. Але головне – це наближення енергетичної системи України до сучасних європейських економічних моделей, що довели свою ефективність.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: