Робота в геймдев-студії або компанії вимагає наявності певних навичок та особистих якостей, притаманних саме цій сфері.
На співбесіді досвідчені HR-фахівці звертають увагу не тільки на хорошу підготовку за фахом, але і перевіряють претендента на особисті якості. Комунікабельність, вміння знаходити спільну мову з колективом відіграють не меншу роль, ніж досвід у програмуванні або графічному дизайні. Яскравий приклад раціональності такого підходу — команда розробників відомої гри Манор Матерс, студія VOKI Games. Спеціалісти компанії досягають бажаних результатів саме завдяки злагодженості та балансу всередині колективу фахівців, які створюють продукт. Якщо ви бажаєте стати частиною великої команди, на сайті https://vokigames.com/ua/vakansy/ можна переглянути доступні вакансії від студії.
Всі скіли умовно поділяють на Hard і Soft. Якщо опанувати обидва їх типи — буде набагато легше отримати омріяну роботу. Але ж як розставити пріоритети та розібратися, що важливіше — «жорсткі» або «м'які» навички?.
Що таке Hard skills?
Hard skills (в перекладі «жорсткі навички») — це знання та досвід у певній галузі, наприклад, програмуванні, 3D-анімації, вміння працювати в спеціальних програмах. «Жорсткими» їх назвали тому, що їх легко перевірити, виміряти, оцінити, а також їм можна навчитися. Вони підтверджуються дипломами та сертифікатами, портфоліо й тестовими завданнями. Такі навички не залежать від місця роботи, колективу, міста та навколишнього оточення. Їх помилково прийнято вважати основними, через що мало уваги приділяється «м'яким» скілам. Проте сучасний ринок праці вносить свої корективи і в це питання.
У чому особливості Soft skills?
Це більшою мірою особистісні якості, які або є в людини від природи або були набуті з роками та життєвим досвідом. Соціально-психологічні навички не залежать від професії і вимагають роботи над собою, саморозвитку. Їх даремно недооцінюють — soft skills чимало впливають на кар'єрне зростання, атмосферу в колективі, бажання приходити на роботу та плідно працювати. До таких навичок відносять:
- вміння знаходити спільну мову з людьми;
- дисциплінованість, що впливає на дотримання дедлайнів, своєчасний прихід на роботу тощо;
- врівноваженість, безконфліктність;
- вміння переконувати;
- креативність і неординарний підхід до розв'язання проблем.
Відмінність soft skills полягає в тому, що їх не можна здобути, пройшовши навчання у ВНЗ. Не вийде їх і виміряти або підтвердити, пред'явивши диплом чи сертифікат. Здебільшого, їх перевіряють спеціальними питаннями на співбесідах, спостерігаючи за поведінкою кандидата.
Hard або Soft skills — що важливіше?
Володіти професійними навичками, бути фахівцем у своїй сфері діяльності — обов'язкова умова для влаштування на роботу. Але якщо планується просування службовою драбиною, ви маєте бажання домогтися високих результатів і підвищити комфорт трудової діяльності, без «м'яких» навичок не обійтися. Безумовно, все залежить від цінностей конкретної компанії, вашої посади та мети. Оптимально — опанувати обидва типи скілів, тоді успішний розвиток кар'єри забезпечено. Проте, сьогодні дедалі більше компаній приділяють увагу саме «м'яким» навичкам. Це пов'язано з тенденціями у позиціонуванні. Все більше геймдев-студій воліють створити саме професійну сім'ю, а не просто колектив. Тож, піклуючись про здорову атмосферу всередині команди, роботодавці частіше обирають кандидата з розвиненими soft skills, якого готові навчити всім технічним навичкам.