На рівень комфорту в котеджі сильно впливає скління.
Але вікна потрібно не тільки вибрати, але й правильно встановити. Щоб підібрати якісні матеріали та забезпечити професійний монтаж, слід звертатися до досвідчених компаній. VIKNA.UA безпосередньо співпрацює з іменитими світовими виробниками, тому пропонує високоякісні віконні системи та надає професійні послуги з установки конструкцій. На сайті https://vikna.ua/uk/okna-dlya-chastnogo-doma/ можна вивчити варіанти пластикових вікон для заміського будинку та вибрати відповідні конструкції.
Головні вимоги та критерії вибору
Від скління в заміському будинку потрібна естетика та функціональність, відповідність дизайну фасаду та інтер'єру. Вікна можна назвати якісними, якщо вони відповідають таким вимогам:
- надійно ізолюють тепло;
- блокують вуличний шум та холод;
- захищають приміщення від вітру та опадів;
- добре пропускають світло;
- гармоніюють з оформленням котеджу.
Самі заміські будинки та смаки домовласників різноманітні, як і кліматичні умови в окремих регіонах. Тому під час вибору пластикових вікон для котеджу потрібно враховувати такі фактори:
- погодні умови: середньорічна температура, вологість повітря, вітрове навантаження на будівлю, напрямок вітрів;
- розташування по сторонах світу;
- близькість будівлі до джерел підвищеного шуму (аеродромів, вокзалів, автобанів);
- товщина та матеріал будинкових стін;
- архітектурний стиль котеджу;
- площа кімнат;
- загрози злому котеджу зловмисниками;
- вимоги до функціональності скління.
Для холодних регіонів актуальний монтаж склопакетів з декількома камерами, «теплих» рам з високим коефіцієнтом опору теплопередачі. Із захистом від сонячних променів впорається скло з ультрафіолетовим фільтром. Якщо в котеджі немає вентиляційної системи, потрібно оснастити скління спеціальними клапанами, продумати варіанти відкривання вікон для регулярного провітрювання.
Різноманітність систем скління
Пластикові вікна можуть відрізнятися такими параметрами:
- Стулки: бувають стандартними та фрамужними. Вони необхідні для провітрювання приміщення. В одному віконному отворі зазвичай 1–3 стулки.
- Рама: в котеджах встановлюють рами прямокутної або складної форм. Нерідко замовляють аркові, трикутні, круглі вікна, у формі трапеції.
- Способи відкриття: найчастіше в заміських будинках встановлюють рухливі стулки — поворотні, відкидні, купейні, верхньо- або нижньопідвісних, штульпові, маятникові, складальні «гармошкою». Фрамуги зручно використовувати, щоб провітрювати приміщення, особливо з великогабаритними віконними прорізами. Поворотні сегменти — оптимальне рішення для круглих вікон. Складні стулки економлять простір.
Пластикові вікна можуть мати різний колір та забарвлення, глянцеву або матову фактуру поверхні, спеціалізовану фурнітуру, яка розширює функціональні можливості скління.