Всім відомі горіхи містять достатньо багато жирів (від 50 до 65 г на 100 грамів ваги), які жодним чином не пройшли промислової переробки, тобто це абсолютно натуральні природні жири.
Крім того, частина складу жирів, що містяться в горіхах, складається з моно- і полінасичених жирних кислот, що належать до вкрай необхідних організму групи Омега-9 та Омега-3, які позитивно впливають на ефективність роботи мозку та органів серцево-судинної системи.
Корисні властивості горіхів
Незалежно від того, які є горіхи у раціоні людини, вони здатні досить швидко наситити організм завдяки вмісту білків, вуглеводів, жирів, а також харчових волокон, вітамінів та мінералів. Рослинні білки, що містяться в горіхах, засвоюються дещо гірше від тваринних білків, тому найкраще споживати горіхи в сирому вигляді, де зберігаються найбільше корисних жирних кислот і вітамінів.
Дієтологи рекомендують споживати горіхи під час основного прийому їжі, поєднуючи їх з різноманітними салатами, кашами чи з фруктами. В такому випадку їжа стає найбільш збалансованою та одночасно дозволяє контролювати процес споживання горіхів, адже надмірне споживання горіхів може зашкодити кишково-шлунковому тракту людини через достатньо велику кількість харчових волокон.
Щоденна рекомендована дієтологами порція сирих горіхів складає близько 20 грамів, що відповідає приблизно 10-15 ярам мигдалю, 3-4 ядрам волоського горіха, 20-25 фісташкам чи 10 лісовим горішкам (фундуку).
Горіхи ідеально підходять для перекусів, тамуючи голод в ситуаціях, коли до основного прийому їжі необхідно зачекати впродовж деякого часу, наприклад під час тривалих подорожей. Поряд з цим горіхи досить висококалорійні і їхнє надмірне споживання здатне впливати на фігуру.
Горіхи для кондитерського виробництва
Окрім самостійного споживання різноманітні види горіхів досить часто використовують в кондитерській промисловості, додаючи у різноманітні випічки, десерти, використовуючи у виробництві цукерок та батончиків. Найбільш затребуваними у кондитерів є:
- горішки арахісу, що мають надзвичайну велику кількість корисних ознак, досить смачні та популярні у покупців, їх широко використовують у смаженому вигляді, де земляні горішки набувають неповторного смаку.
- горішки з кедрової шишки є досить солодкуватими на смак та одночасно нагадують легкий хвойний присмак, що дозволяє їх безпосереднє використання у кондитерських виробах або як окремі інгредієнти салатів чи соусів.
- горішки мигдалю мають неповторні смакові якості та особливий, ні з чим не зрівняний аромат. Без них неможливо представити багато видів печива, тортів чи тістечок.
Лісові горішки ліщини (фундук) можна побачити у шоколадних конфетках, у подрібненому вигляді з них виготовляють грильяж та використовують для декорування різноманітних кондитерських виробів. Улюбленцем кондитерів є горішки кеш’ю, що чудово суміщаються з шоколадними виробами, випічкою та молочними продуктами.