Після закінчення школи перед вчорашніми школярами постає непростий вибір: де навчатися? На якій спеціальності? Які перспективи? Адже від отриманої освіти напряму залежить подальше життя. Тому краще, замислюватися про місце навчання не після випускного, а в 10-11 класі.
Країною, де навчається найбільше українців - є Польща. Тут і близькість до України, і легка польська для вивчення, і ціни нижчі за Німеччину чи Англію, а якість освіти на високому рівні. До того ж, вступ за кордон - зараз абсолютно не складна процедура, враховуючи те, що є компанії, які допоможуть вступити на навчання до Польщі, і вам при цьому не доведеться турбуватися за підготовку та переклад документів.
У цій статті ми розповімо про три причини, чому навчання в Польщі - раціональна альтернатива українським вишам.
Середня вартість навчання
Раніше побутувала думка, що для навчання за кордоном потрібно мати великі статки. Проте варіативність цін у польських ВНЗ досить велика. Ціноутворення залежить від:
-
типу власності університету: приватний чи державний;
-
рейтингу університету;
-
мови навчання: польська чи англійська;
-
популярності спеціальності.
Ціни за рік починаються від 700 євро. Наприклад у найпрестижнішому ВНЗ Польщі Ягеллонському Університеті можна обрати як спеціальність за 750 євро (Управління охороною здоров’я), так і за 2000 євро за рік (Право, Іноземна філологія).
Цього року найпопулярнішими були такі спеціальності:
-
Менеджмент, середня вартість навчання: 1200 євро;
-
ІТ-технології, середня вартість навчання: 1600 євро;
-
Міжнародні відносини, середня вартість навчання: 1300 євро;
Якщо порівнювати ціни в Польщі та Україні, часто можна помітити наступне: польська освіта буде значно доступнішою, ніж українська. Для прикладу спеціальність “Економіка”. В Університеті Економіки та Інновацій (м. Люблін) рік навчання буде вартувати 793 євро (23 800 грн), в той час як в Київському Політехнічному Інституті ця ж спеціальність сягає 1468 євро (44 100 грн).
Диплом європейського зразка VS Європейський диплом
Деякі університети в Україні видають диплом “європейського зразка”. Він може мати певні переваги, проте в Європі визнаватися не буде.
Згідно прийняття міжнародних норм isced - дипломи польських університетів визнаються у всіх країнах Європейського Союзу. Це означає, що випускник отримує повноцінний європейський диплом, який не потребує підтвердження.
До речі, після отримання польського диплому, українець на ринку праці в Європі буде мати кращі перспективи, аніж його одногрупник-поляк. Все завдяки знанням мови. Українці носії української та частково російської, після навчання опановують польську, англійську (вона обов'язкова в Польщі) та ще одну мову на вибір від вишу. Як наслідок — знання 4-5 іноземних мов і широкі можливості у міжнародних компаніях.
Відкрита Європа
Студентська віза в Польщі відкриває подорожі до всіх країн Європейського Союзу. Так, український паспорт теж гарантує безвізовий статус. Проте Європою набагато простіше подорожувати саме з Польщі: безліч лоукостів, дешевих залізничних та автобусних квитків.
Окрім подорожей, можна ще й навчатися та жити певний період в іншій країні. Завдяки програмі Erasmus - вивчення своєї спеціальності переноситься до Франції, Іспанії чи будь-якої іншої держави абсолютно безкоштовно.
Вступ до Польщі - це легкий процес
Розпочати вступ до Польщі варто за 1,5-2 роки. Чому так зарано? Успішний вступ починається із вивчення мови, адже чим вищий буде рівень, тим простіше пройде мовна адаптація у новому середовищі.
Тож, навчання в Польщі, дійсно, є раціональною альтернативою українським вишам. Головне визначити, що є пріоритетним в отриманні освіти, і які перспективи надає той чи інший ВНЗ.