Завантаження ...
banner
banner

Дахові сонячні електростанції

Альтернативні джерела виробництва електричної енергії нині популярні.

Серед них найбільшою популярністю у побутових споживачів користуються дахові сонячні електростанції, встановленню яких передує виготовлення відповідної технічної документації та кошторису на виконання робіт. На стадії проектування визначається техніко-економічне обґрунтування (ТЕО), проводиться детальний аналіз можливостей споживання електричної енергії, що виробляється за допомогою сонячних батарей, опрацьовуються схеми підключення та живлення.

Особливості виготовлення проектів дахових сонячних електростанцій

В процесі виготовлення проекту встановлення дахової електричної станції обов’язково проводяться:

  • розрахунки технічних можливостей для монтажу опорних конструкцій;
  • визначаються параметри оптимальних кутів для монтажу сонячних панелей, що використовуються в процесі забору енергії сонця;
  • узгоджуються показники проектно-кошторисної та технічної документації з відповідними органами енергонагляду та контролю.

Пояснювальна записка, що міститься в проектній документації обов’язково включає в себе абсолютні показники електропостачання та споживання, розрахунки максимальних навантажень на електричні розетки, порядок встановлення приладів обліку електричної енергії, що виробляється сонячними батареями, контуру заземлення та інших захисних пристроїв. Крім того, в пояснювальній записці обов’язково зазначаються дані про оцінку можливого впливу від встановлення сонячної електростанції на довколишнє природне середовище (водойми, об’єкти флори та фауни).

Вимоги, що передбачені для складання генплану та проектної документації

Основою генерального плану для встановлення сонячної електростанції є відповідна карта, що містить креслення та позначення інженерних відміток, що слугують межами для розміщення відповідного об’єкту. Натомість в архітектурно-будівельному рішенні зазначені основні параметри для монтажу комплектних трансформаторних підстанцій, металоконструкцій для встановлення та кріплення фотомодулів та систем відеоспостереження і захисту території від несанкціонованого проникнення.

Обґрунтування технічних можливостей для виробництва сонячної електроенергії наведені в електротехнічному рішенні, що є додатком до генерального плану. Перелічені вище документи, в свою чергу, слугують підставою для розробки та виготовлення кошторисної документації, в якій зокрема зазначено джерела фінансування будівництва СЕС та можливості її підключення до діючих систем, що працюють по зеленому тарифу.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: