Завантаження ...
banner
banner

Будинки для людей похилого віку в Україні – їхні переваги

Часто стареньким необхідний спеціалізований догляд, особливі умови проживання або можливості сім'ї просто не збігаються з потребами літнього родича.

У найрізноманітніших життєвих ситуаціях сім'ям доводиться приймати рішення про необхідність переїзду літньої людини в  будинок для людей похилого віку . Часто стареньким необхідний спеціалізований догляд, особливі умови проживання або можливості сім'ї просто не збігаються з потребами літнього родича. 

Пансіонат для людей похилого віку як можливість отримати необхідний догляд

До будинків престарілих часто ставляться упереджено чи насторожено. Це цілком зрозуміло, адже ще у 20 столітті подібні заклади мало радували своїх постояльців та їхні родини. В основному там проживали самотні або покинуті люди похилого віку, а умови життя були далекі від задовільних. Однак сьогодні все змінилося, і умови у багатьох приватних пансіонатах значно кращі, ніж у санаторіях. За останні роки подібні заклади стали популярними у багатьох цивілізованих країнах. В одній з найрозвиненіших країн Європи – Німеччині, в пансіонатах проживає понад 1,5 млн людей похилого віку. У Британії відсоток людей, які продовжують жити зі своїми сім'ями становить лише 1,1%. А в Японії існують навіть спеціальні черги на можливість жити в будинку для літніх людей. 

У нашій країні приватні пансіонати лише в останні роки почали набувати сучасного вигляду. Однак упродовж минулих 30 років ці заклади зробили значний крок у своєму розвитку і сьогодні значно відрізняються від тих, що раніше пропонувала держава. На базі таких центрів пенсіонерам пропонується повний спектр послуг та можливостей для комфортного життя: лікування, реабілітація, патронаж. Умови проживання у таких закладах постійно вдосконалюються. Сьогодні вже не зустріти переповнених палат. Невеликі комфортні кімнати на одного або кількох людей, повністю обладнані під потреби літніх людей, витіснили звичні для нас
колись лікарняні стандарти. 

Фізичним та психологічним здоров'ям постояльців постійно займаються фахівці. Лікарі, психологи, санітарки – всі вони дбають про людей рівно настільки, наскільки їм це необхідно на даному етапі життя. А для підтримки емоційного стану та оптимізму, в рамках центру для людей похилого віку організовано дозвілля. 

Особливості державних будинків для людей похилого віку 

Звичайно, державні будинки для людей похилого віку не зникли повністю, і в теорії кожна літня людина має можливість проживати там і отримувати певний пакет соціальних послуг. Однак часто буває достатньо одного відвідування такого закладу, щоб зробити вибір на користь приватного пансіонату.

Єдина серйозна перевага будинків-інтернатів для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю – низька вартість. Самотні і непрацездатні люди можуть жити там безкоштовно. Іноді вони віддають у розпорядження центру свою пенсію, яка витрачається різні витратні матеріали. 

Як правило, старенькі перебувають там на загальних умовах: живуть у спільних кімнатах, харчуються за загальним меню та отримують мінімальну допомогу та лікування, яке встановлено регламентом. Нестача фінансування призводить до того, що дбати про дозвілля або комфорт стареньких особливо не виходить, так що подібні заклади скоріше підходять для проживання останніх днів у випадках, коли про людину нема кому подбати. 

Ще один важливий аспект оформлення в таку установу – паперова тяганина. Потрапити до державного будинку для людей похилого віку не так просто, як може здатися. Для цього необхідно пройти велику медичну комісію та зібрати пакет документів. Тільки після цього документи можна подати на погодження, яке зазвичай триває кілька тижнів. 

Приватні будинки для людей похилого віку  функціонують зовсім інакше і пропонують своїм постояльцям значно ширший спектр послуг. Залежно від стану здоров'я, старенькій людині підбирають необхідне лікування та реабілітацію, коригують раціон харчування та спосіб життя. 

Для піклування про постояльців постійно працює цілий штат співробітників. А комфортні умови проживання: зручні меблі, пандуси та поручні, обладнані санвузли та загальні кімнати, дозволяють людям похилого віку справлятися з багатьма завданнями самостійно, підтримуючи наявні навички у догляді за собою. Далеко не завжди літні проживають у приватних пансіонатах на постійній основі. Це також чудове рішення на час відпустки чи відрядження сім'ї, хвороби чи періоду реабілітації. Однак, одного разу побувавши в такому пансіонаті, старенькі зазвичай змінюють своє ставлення до них, і часто не хочуть їхати, бажаючи стати частиною нового колективу.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: