Альтернативні (відновлювальні) види енергії набирають все більшої популярності серед українських побутових споживачів, багато з яких встановили на дахах своїх будинків чи на присадибних ділянках сонячні панелі.
Завдяки енергії сонця сонячні панелі виробляють постійний струм з напругою в 12/24В, а для його перетворення на змінний струм з звичною напругою в 220В чи 380В використовуються спеціальні пристрої, що мають назву сонячні інвертори. Ефективний мережевий інвертор може відрізнятися функціональними особливостями та працювати в поєднанні з акумулятором або з електричною мережею.
Критерії вибору інверторів
За функціональними властивостями інвертори можуть бути повністю автономними, тобто працювати виключно з акумуляторною батареєю, без під’єднання до електричної мережі та мереживими, які працюють за умовами т.з. «зеленого тарифу», тобто подають електричну енергію, що вироблена сонячними панелями, в загальну електричну мережу (такі пристрої не можуть працювати в поєднанні з акумулятором). В гібридних моделях інверторів поєднані функції автономного та мережевого пристрою, тобто в звичному режимі вони подають (продають) енергію в загальну мережу, а у випадку її знеструмлення – співпрацюють з акумуляторною батареєю.
Обираючи вид інвертора для побутового використання необхідно враховувати:
- відповідність параметрів вхідної напруги та показників потужності пристрою на виході;
- показники ефективності інвертора, що забезпечують перетворення енергії сонця в звичну побутову електроенергію;
- наявність/відсутність спеціальних функцій захисту інвертора та його відповідність умовам та температурному режиму, за яких він буде використовуватися.
За умови придбання інвертора в компанії «Сонячна енергія» покупець отримає вичерпну інформацію щодо функціональних можливостей пристрою та особливостей його експлуатації.
Деякі з переваг сонячних інверторів
Робота інвертора є абсолютно автономною та не потребує людського втручання в режим його функціонування. За допомогою вказаного пристрою можна забезпечити безперебійне живлення побутових електричних приладів при відключенні електричної мережі та подачу виробленої сонячними панелями електричної енергії в загальну електричну мережу за «зеленим тарифом», вартість якого є вищою від ціни 1кВт/год електричної енергії, що дозволяє отримувати вагомий прибуток.
Використання інвертора пришвидшує термін окупності витрат на облаштування сонячних панелей, його робота є абсолютно безшумною та не містить шкідливих для довкілля викидів.