За інформацією Приватбанку, вже понад 3,9 млн пенсіонерів оформили свій пенсійний рахунок саме у цьому банку й користується усіма можливостями, які ПриватБанк надає своїм клієнтам. Зокрема, користування широкою мережею банкоматів та терміналів, зручний мобайл-банкінг у смартфоні, безкомісійні платежі та оплата комунальних послуг.
Що необхідно відкриття пенсійного рахунку в установі Приватбанку та чи можна змінити банк пенсіонерові, котрий вже давно отримує пенсію на пошті? У цьому нам допомогли розібратися експерти Приватбанку.
Оформлення пенсійної картки: з чого почати
Клієнти Приватбанку можуть оформити пенсійну картку за допомогою особистого кабінету у застосунку Приват24. Покрокова інструкція розміщена на сайті банку. Слідуйте її вказівкам й віртуальна картка для виплати пенсії опиниться у вашому “гаманці”.
Якщо фізична особа вже є клієнтом цієї фінустанови, її персональні дані не потребують додаткової перевірки, лише актуалізації. Клієнтам інших банків, які отримували пенсію на пошті чи в іншому банку, доведеться заповнити анкету-заявку на отримання банківської карти на офіційному сайті банку. Розгляд триватиме 1 робочий день.
Хто може отримати пенсійну картку:
- пенсіонери за віком;
- особи з інвалідністю, котрі отримують соціальну допомогу;
- особи, котрі втратили батьків чи опікунів, які отримували соціальні виплати від пенсійного фонду;
- пенсіонери-військові;
- особи передпенсійного віку за 3 місяці до виходу на пенсію.
До речі, пластикову фізичну картку оформлюють за 1 візит до відділення банку. Випуск та перевипуск пластика для осіб пенсійного віку здійснюється безкоштовно. Загалом безкоштовно видають 6 карток на рік, кожна наступна банківська карта коштуватиме 100 грн.
Строк дії пенсійної картки Приватбанку складає 4 роки, тож не потрібно часто звертатися до відділення для заміни картки, у якої закінчився термін дії.
Оформлення пенсії онлайн
ПриватБанк істотно спростив оформлення пенсії для осіб передпенсійного віку, котрим час виходити на пенсію. Зараз подати заяву на пенсію можна дистанційно у кілька кліків, завантаживши документи (скан копії або цифрові версії) для її оформлення через Приват24 тут. Перед цим потрібно перевірити загальний страховий стаж на порталі Пенсійного фонду, також онлайн.
За законодавством України документи на оформлення пенсійних виплат приймають завчасно, але не раніше ніж за 1 місяць до досягнення віку виходу особи на пенсію. Це допоможе заощадити час на “оформлення папірців” у майбутньому. Адже для нарахування пенсії потрібно мати актуальний пенсійний рахунок та надати довідку з банку з його номером.
Зарахування пенсії на карту та зняття готівки
Як зазначалось, ПриватБанк має найбільшу мережу терміналів самообслуговування та банкоматів, через які можна зняти пенсію, що значно спрощує отримання пенсіонерами пенсійних виплат готівкою.
Зарахування пенсії на банківську карту відбувається миттєво, день у день. Одразу після зарахування на рахунок гроші доступні для зняття в банкоматі чи використання їх для оплати на касі або в Інтернеті.
Будь-які державні зарахування - без комісії. Це стосується виплат та грошової допомоги з Пенсійного фонду на спеціальний рахунок. Отримання готівки через банкомат на теренах України також відбувається без комісії. Єдине обмеження на видачу готівки - не більше ніж 20 тисяч гривень протягом трьох годин.
Особливі умови для військових пенсіонерів
Віднедавна військові пенсіонери мають змогу обрати банк, через який отримуватимуть пенсію. Тож Приватбанк пропонує військовим пенсіонерам вигідні умови користування пенсійною карткою.
Військовому пенсіонерові потрібно подати заяву до Пенсійного фонду про зміну фінустанови для отримання пенсії або ж підписати заяву на перерахування пенсії, яку співробітники ПриватБанку самостійно перенаправлять за належністю.