Більшість часу ми проводимо на кухні - і це відомий факт.
Там ми щодня зберігаємо продукти, готуємо, їмо, приймаємо гостей, влаштовуємо пізні душевні посиденьки. Тому, якщо ви плануєте ремонт кухні й хочете створити комфортний та ергономічний простір, доцільно буде ретельно розглянути всі правила, плюси та мінуси відповідно до планування інтер'єру.
Хто на кухні господар?
Оптимальнішим варіантом створення ідеального інтер’єру кухні буде розробка проєкту під власні потреби та виготовлення кухонь у Віяр Базар на замовлення. Так можна бути впевненим, що меблі й прилади будуть організовані точно під ваші рухи, звички й уподобання.
Першим кроком проєктування кухні буде визначення загальних цілей, призначення, вплив традицій і побажань. Мова йде про кількість людей у сім'ї, їхній стиль життя та харчування, а також те, хто найчастіше буде господарювати на кухні.
Залежно від того, чим харчується родина, варто розглянути різні системи зберігання продуктів. Наприклад, для веганів та сироїдів потрібен великий холодильник і невелика морозильна камера. Для зайнятої пари без дітей підійде і менший холодильник, а морозильну камеру можна встановити окремо, наприклад, під стільницю.
Робочу зону, плиту і мийку досвідчені майстри на порталі «ВіЯр-Базар» радять розташовувати індивідуально під звички господаря кухні, адже він може мати особливі потреби, чи можливо він шульга, що змусить звичний робочий трикутник “холодильник-мийка-плита” облаштувати зліва праворуч.
Розміщення кухонних гаджетів
Окрім основних приладів, таких як холодильник, варильна поверхня, духовка, витяжка та ін., на кухні може бути ще багато різних побутових приладів, які можуть займати значний простір на робочій стільниці, але це неправильно. Стільниця не повинна бути захаращена забризканими гаджетами й купою заплутаних засмальцованих шнурів. Щоб уникнути безладу, варто скласти повний перелік всіх гаджетів, які використовуєте на кухні, і забезпечити для кожного з них окреме місце зберігання:
- мультиварка;
- електрочайник;
- мікрохвильовка;
- кавоварка;
- блендер тощо.
Якщо не передбачити цього на етапі проєктування, то прилади можуть заважати при приготуванні їжі та створювати безлад.
Все під руками - це можливо
Будь-яка за розмірами кухня потребує багато місця для зберігання приладдя, продуктів, посуду, сміття і ще точно чогось. Сучасні виробники меблів володіють секретами зберігання і радять використовувати такі способи:
- Високі пенали і верхні модулі меблів.
- Стіл-острів (якщо дозволяє розмір приміщення).
- Кутові виїзні системи зберігання, що дозволяють позбутися “мертвих зон” у кутах шаф.
- Використання місця під мийкою. Там можна облаштувати контейнери для побутової хімії.
- Виїзні шухляди, ящики, вертикальні карго.
- Гачки та магніти на кухонному фартусі.
- Відкриті полиці над робочою поверхнею.
- Органайзери та кошики.
Розташування обідньої зони
Місце розташування столу зі стільцями залежить від розміру кухні, кількості людей, що будуть користуватися цією зоною, наявності інших меблів і обладнання на кухні. Проте, є декілька загальних порад.
Звичайно, обідню зону найкраще розміщувати біля вікна або в достатньо освітленій зоні, щоб зробити простір більш привабливим і зручним. Важливо забезпечити достатньо місця навколо столу для стільців. Розмір столу повинен відповідати кількості членів родини, а стіл-трансформер, що розширюється, стане ідеальним рішенням для розміщення гостей. Якщо кухня досить мала, важливо розмістити обідній стіл таким чином, щоб не перешкоджати руху під час готування.
Тож плануйте обґрунтовано і креативно. Головне - варто пам’ятати, що усього в одній кухні не вмістиш, та й не треба. В пріоритеті вподобання того, хто проводить в цьому приміщенні часу більше за усіх.