Чи знаєте ви, що Україна посідає перші й далеко не почесні місця серед європейських країн за кількістю ДТП, важких травм і смертностей на дорогах?
Звісно, якщо порівняти статистику 1990-2000-х років, то зараз ситуація значно покращилася, проте не до такої міри, щоб пішохід чи пасажир із водієм почувалися спокійно. Зараз проводяться ремонти автодоріг, обов'язковим стало мати поліс автоцивілки, пристібатися усім, хто перебуває в салоні авто, дотримуватися швидкісного режиму, але все одно країна не сходить з невтішних позицій. Дізнаємося, в чому справжня причина статистики та що з цим робити.
Основні причини аварій в Україні
Найчастіше аварійні ситуації на українських дорогах відбуваються через низку випадковостей, але обтяжують події порушення ПДР:
- перевищення швидкості;
- нехтування правил пішоходами;
- їзда з не пристебнутими ременями безпеки;
- порушення маневрування, дистанції;
- використання телефону за кермом;
- водіння в стані сп'яніння.
Як в Україні покращують ситуацію?
Насамперед з кожним роком «відточуються» ПДР наслідуючи європейський досвід. Окрему увагу приділяють обов'язковій страховці, багато систем стають доступними. Так зайшовши на сервіс онлайн страхування Green Travel за кілька хвилин є можливість самому сформувати ОСЦПВ або КАСКО. Є спеціальні додатки, котрі роз'яснюють правила, інформують про штрафні санкції. Говорячи про штрафи, не можна не помітити їх значне збільшення, що також зобов'язує дотримуватися ПДР як водіїв, так й пішоходів.
Ще одна причина серйозних аварій – нація, яка стрімко старіє. На жаль, в Україні багато водіїв похилого віку, які десятиліттями не оновлювали «багаж» знань новими правилами, не кажучи про самі вікові зміни. У Швейцарії, наприклад, автомобілісти, яким понад 75 років, мають не лише перездавати на права, а й регулярно проходити обстеження. До речі, періодичне медичне обстеження обов'язкове для всіх.
Дороги – жоден поліс автоцивілки та ідеальне знання ПДР не захистять від непродуманих доріг з неякісним покриттям. Тому українська влада активно взялася за виправлення негативних дорожніх історій, а от чи досягне вона бажаного результату, поки невідомо.
Які дороги і ПДР у Європі?
У Швеції з 1997 року розроблено план «Нульової смертності». Для цього було реконструйовано всі дороги, розміщено велику кількість захищених пішохідних переходів, фоторадарів, камер. Окремо впроваджено змінні смуги, в яких може змінюватися напрямок залежно від завантаженості.
У Польщі велика кількість радарів та повна заборона на антирадари. Застосовуються високі штрафи за перевищення швидкості, будь-яку поведінку, що збільшує ймовірність створення аварійної ситуації.
Швейцарія – найсуворіша щодо порушення швидкісного режиму. Тут можна отримати справжній тюремний термін на 4 роки разом із повною конфіскацією авто. Як уже говорилося, тут ретельне відсіювання водіїв за станом здоров'я або віком.
У Німеччині не такі суворі до швидкісного режиму, допустимі ліміти вищі, ніж у решті Європи. В країні більше цікавляться взаємовідносинами водіїв з велосипедистами та пішоходами, а закони як ніде суворі. Крім того, навіть незначні порушення не залишаться без високого покарання.
Як видно, загалом Україна обізнана про свої дорожні проблеми й намагається з ними впоратися. Сподіваємося, що скоро у нас можна буде покататися без побоювання потрапити в аварію на рівному місці.