Завантаження ...
banner
banner

В чому користь вітаміну Е та в яких продуктах він міститься

Уповільнення окиснення організму, сприяння здоров’ю шкіри та очей, підвищення імунітету — властивості вітаміну Е. Це жиророзчинна речовина, яка існує в природі у кількох формах. Людським організмом засвоюється одна з них — альфа-токоферол. Головна функція речовини полягає у виведенні вільних радикалів з організму людини. Також вона поліпшує роботу репродуктивної системи. Антиоксидантами є вітаміни, включно з Е, що попереджають атеросклероз, втрату зору, хронічні захворювання, рак. 

Чим корисний вітамін Е

Речовина міститься в:

  • олії (соєвій, соняшниковій, оливковій);
  • горіхах (арахісі та його маслі);
  • молочних продуктах;
  • збагачених злаках;
  • листовій зелені.

Природними джерелами вважаються авокадо, болгарський перець, гарбуз, манго, спаржа, буряк, шпинат. За умови нестачі вітаміну Е в щоденному раціоні можна приймати капсули й добавки. 

Про дефіцит говорять захворювання і стани:

  • низький рівень імунітету;
  • ретинопатія (погіршення зору, зокрема сітківки);
  • атаксія (безконтрольні рухи тіла);
  • нейропатія периферичних нервів (пошкодження нервових закінчень кінцівок, що супроводжується болем і слабкістю).

Оскільки вітамін Е засвоюється кишківником, до його нестачі призводять захворювання органів травлення. Деякі хвороби, з-посеред них — панкреатит, погіршують властивість організму засвоювати жири. Не варто дотримуватися жорстких дієт без рослинних жирів та олій. До дефіциту призводять проблеми з жовчю, забруднене повітря, перевищений вміст радіонуклідів у навколишньому середовищі. Вітамін Е засвоюється разом із селеном, тому варто дбати про споживання потрібної кількості цієї речовини. 

Прийом вітаміну Е

Добова доза речовини для дорослої людини незалежно від статі становить 15 мг. Вагітні жінки мають споживати 19 мг. Випадки передозування рідкісні, супроводжуються головним болем, нудотою, діареєю, шкірними висипами, високим вмістом креатину в сечі. 

Прийом вітаміну Е у вигляді добавки має узгоджуватися з лікарем, якщо людина має хвороби печінки, рак шиї, дефіцит вітаміну К, цукровий діабет, а також пережила інфаркт чи інсульт. Справа в тому, що речовина викликає ризик смерті пацієнтів з серцево-судинними захворюваннями, особливо — після крововиливу в мозок. Якщо приймати її більш ніж 1000 мг в день, підвищується ризик кровотечі.


Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: