Завантаження ...
banner
banner

Що таке пуско-зарядний пристрій і навіщо він потрібен

З настанням холодів багато автовласників стикаються з проблемами запуску двигуна. Однією з причин цього стає падіння рівня заряду акумулятора під дією низьких температур навколишнього повітря. Щоб не опинитися в ситуації, коли неможливо завести машину через сівшу АКБ, досвідчені водії купують пуско-зарядний пристрій для автомобіля. Цей прилад допомагає швидко відновити рівень заряду батареї.

Коли може знадобитися пуско-зарядний пристрій

Автомобільні акумулятори слід експлуатувати в певному температурному діапазоні. Але далеко не завжди виходить його дотримуватися, тому в зимову пору року сівший акумулятор — це далеко не рідкість. Крім цього, батарею необхідно підзарядити в таких випадках:

  1. за несправностей електропроводки автомобіля;
  2. за збоїв у роботі автомобільного електрообладнання;
  3. після тривалої роботи електрообладнання машини за заглушеного двигуна.

У всіх цих ситуаціях рівень заряду АКБ знижується, і тоді наявність пуско-зарядного пристрою стає справжнім порятунком.

baner-kak-zarjazhat-avtomobilnyj-akkumuljator-poleznye-sovety-2.jpg

Принцип роботи та види ПЗП

Ці прилади працюють за таким самим принципом, як і зарядні станції. Але вони мають одну особливість: можуть короткочасно створювати високі значення пускового струму. Цієї енергії може вистачити для запуску автомобільного мотора. Її також можна використовувати для прискореного поповнення рівня заряду АКБ. Асортимент пуско-зарядних пристроїв досить широкий. Але всі моделі можна розділити на дві основні групи:

  1. Зарядно-передпускові. Вони діють за принципом випрямлячів струму і використовуються переважно для запуску мотора за сівшого акумулятору.
  2. Пуско-зарядні. Ці пристрої більш універсальні і можуть виступати як джерелами енергії для запуску мотора, так і зарядною станцією. Під час встановлення автомобільного акумулятора на зарядку вони забезпечують малі значення струму за постійного контролю напруги, завдяки чому не допускають надмірної зарядки батареї.

Пуско-зарядні пристрої працюють від побутової електромережі з напругою 20 Вольт або від власної акумуляторної батареї. Моделі першого типу стаціонарні, тому використовуються переважно для підзарядки акумуляторів у домашніх умовах або в автосервісах. Автономні пристрої зручно тримати в багажнику автомобіля і застосовувати в екстрених ситуаціях. Останнім часом великого поширення набули так звані інтелектуальні пуско-зарядні пристрої. У них є автоматичні системи, які контролюють робочі параметри самого приладу і під'єднаного до нього акумулятора, ефективно захищають від перепадів напруги, коротких замикань, сигналізують про неправильну полярність підключення. У деяких інтелектуальних ПЗП є діагностичний модуль, який визначає ступінь зносу АКБ, підбирає оптимальний режим зарядки, а після завершення циклу відновлення рівня енергії автоматично відключає батарею.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: