Завантаження ...
banner
banner

Чи треба захищатися від випромінювання смартфона?

До сьогодні точаться дискусії про те, наскільки шкідливим є випромінювання від смартфонів. Науковці поки що не готові дати на це точну відповідь. Хоча й визнають, що постійна присутність техніки з її випроміненням - те, чого люди ще ніколи не переживали за весь час існування виду.

Правда в тому, що смартфони супроводжують нас скрізь. Чи ми спілкуємося, читаємо новини чи намагаємося відіграти Пин Ап казино бонус - але телефон не виходить з наших рук. То ж наскільки це шкідливо? Оскільки зменшити можливі наслідки “смартфонізації” для здоров’я?

Як працює смартфон та як це впливає на людину

Принцип мобільного зв’язку полягає в тому, що смартфон має постійно під’єднуватися до найближчої мобільної вежі. Таким чином перевіряється, чи для абонента немає нових дзвінків. А в разі їх наявності - відбувається конект.

Зв’язок здійснюється за допомогою хвиль радіочастотного діапазону. Випромінювання смартфона відбувається ненаправленим пучком. Тобто - несеться в усі сторони у пошуку найближчої вежі. Пронизуючи в тому числі і наші тіла.

Радіочастотне випромінювання здатне впливати на клітини нашого тіла. Зазвичай, цей вплив не надто помітний. Проте, якщо він відбувається постійно - постає питання, чи не накопичується вплив?

Відомо, що радіохвилі діють за принципом мікрохвильовки. Тобто, вони нагрівають все, що знаходиться неподалік від джерела випромінювання. Це особливо небезпечно, наприклад, для чоловічих яєчок. Цей орган спеціально винесений за межі тіла, бо утворення сперматозоїдів неможливе за підвищених температур. Тому носіння смартфона у кишені штанів може призвести до порушення репродуктивної функції. А потенційно - і до безпліддя.

Ведуться також дискусії щодо того, наскільки смартфон може підвищити шанси на розвиток раку та нейродегенеративних захворювань. Як відомо, при загрозі ракових захворювань людям протипоказано все, що може стимулювати розвиток пухлин. Підвищена температура деяких частин тіла - точно фактор ризику, який може пришвидшити перебіг хвороби.

Також електромагнітне випромінювання впливає на живлення мозку кров’ю. А отже - може посилити розвиток хвороби Альцгеймера, хвороби Паркінсона.

ТОП порад, щоб зменшити вплив смартфонів на організм

1. Не спіть разом з телефоном.

Багато людей перед сном кладуть смартфон на приліжкову тумбочку чи навіть під подушку. Мати джерело випромінення настільки поряд з мозком - точно шкідливо. Тому краще залишайте смартфон десь на зарядці у кімнаті. Тим менше буде спокуса почитати новини перед сном та погіршити собі процес засипання.

2. Відключайте непотрібний інтернет-зв’язок.

Останнім часом більшість людей мають цілодобово включений інтернет у смартфоні. А підвищує активність пристрою у діапазоні випромінювання. Адже телефон має зв’язуватися на лише з вежею мобільного оператора, але і з джерелами роздачі безпровідного інтернету. Тож, якщо не користуєтеся інтернетом у смартфоні - відключайте його. 

3. Не носіть смартфон близько до тіла.

Краще покладіть гаджет до сумки, а не до кишені. Вдягайте на телефон товстий чохол, якщо все ж носите його в одязі. Смартфон в кишені впливає на тіло настільки сильно, що здатен нагріти ділянку навколо себе. Якщо це регулярний нагрів однієї й тієї ж частини тіла - навряд чи подібний вплив можна вважати корисним.

4. Тримайте смартфон на відстані, коли розмовляєте.

Для розмови не обов’язково притуляти телефон до самого вуха. Відстань у пару сантиметрів не лише зменшить дію випромінювання. Але й позитивно вплине на слух, який може деградувати через надто близьке та гучне джерело звуку.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: