Завантаження ...
banner
banner

Навіщо платити більше? “Сірий” товар проти офіційного

Елементарна логіка підказує, що якщо щось в одному місці коштує менше ніж те ж саме в іншому місці, то немає жодного сенсу переплачувати. В ідеальних умовах це справді так. Але часто буває так, що неврахованими залишаються дрібні деталі, які в підсумку повністю перевертають ситуацію з ніг на голову. Щоб розібратися в цьому, давайте розглянемо фактори, які впливають на вартість товару, в результаті яких ціна на умовному аліекспрес та на сайті офіційного імпортера в Україні, наприклад: https://soundmag.ua/ru/ відрізняється, і інколи досить суттєво.

Для початку зауважимо, що всі ціни на іноземних сайтах справедливі лише для купівлі у тій країні, в якій зареєстровано сам сайт. Для покупців з інших країн сама ціна товару така ж сама, але зверху до неї додаються ще різного роду платежі. В першу чергу це вартість доставки. Вона залежить як від вартості товару, так і від його розмірів, тому привезти щось габаритне з іншого кінця світу може бути значно дорожче, ніж ця річ коштує.

Другий момент, це митний збір. За всі покупки вартістю понад 150 євро вам доведеться додатково заплатити державі 30% від вартості. Ця цифра формується як 10% мита плюс 20% ПДВ. Для офіційного імпорту працюють такі ж правила з деякими відмінностями, які фактично ще збільшують суму необхідних виплат. Тому дивлячись на вартість товару на сайті іноземного магазину, не забудьте доплюсувати до неї ще як мінімум третину.

І так, є чимало сервісів, які за невелику комісію пропонують послуги з ввезення ваших покупок без сплати митних зборів. По-перше, це незаконно. Якщо такого “сіровоза” затримають на кордоні, ваш товар може залишитися там назавжди, і оплату за нього вам ніхто не поверне. По-друге, з митних зборів та податків складається державний бюджет України. А на момент написання цього тексту він фінансує єдиний напрям: Збройні Сили України, які захищають нас від терористичної імперії. Тому коли держбюджет недоотримує грошей, то недоотримує їх і Українська Армія, а це, як ви розумієте, не дуже добре.

Також зауважте, що окрім обов'язкових відрахувань кожен магазин має ще декілька статей витрат. Оренда складу для товару. Оренда торгових приміщень для магазинів та шоурумів. Виплата зарплат персоналу, менеджерам, консультантам. Транспортні витрати, якщо клієнти замовляють доставку поштою. Всі ці витрати рівномірно розподіляються на кожен товар, ще трохи збільшуючи його вартість. Так і виходить, що на закордонних сайтах чи сайтах виробника можна побачити одну ціну, а в Україні вона відрізняється в більшу сторону.

Про сервіс, гарантію та додаткові бонуси

З іншого боку, офіційний товар має декілька досить очевидних переваг. Вам не треба чекати кілька тижнів/місяців, поки ваше замовлення приїде з іншої країни. І ще не треба переживати, чи приїде воно цілим. Також ви можете не перейматися, якщо вам раптом попадеться брак. На жаль, таке буває навіть з найдорожчою електронікою. Якщо таке трапиться в Україні, магазин швидко замінить товар на новий, або поверне гроші. У випадку з іноземним замовленням в кращому випадку ви витратите чимало часу на пересилання товару продавцю. Не забуваймо і про гарантійний ремонт. З офіційним товаром ви захищені Законом України про права споживачів, тоді як іноземцям на нього… ну, так би мовити, байдуже.

Варто згадати і про переваги шоурумів та демонстраційних залів. Ви можете прийти, протестувати навушники чи акустику, до яких приглядаєтесь. Наживо оцінити їхнє звучання, якість матеріалів, порівняти з конкурентами та отримати консультацію професіоналів. І в підсумку обрати те, що сподобається найбільше, без потреби купувати кота в мішку. 

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: