Завантаження ...
banner

Технічні характеристики та особливості використання припою

Припій є важливим елементом, що використовується в процесі паяння металів в багатьох галузях господарювання, включно з металургійною промисловістю та ракетобудуванням, виробництвом електроніки тощо. Головною особливістю припою є нижчі температурні показники плавлення в порівнянні з деталями, з’єднання яких проводиться шляхом паяння. Для прикладу, температура плавлення олов’яно-свинцевого припою ПОС-60 (вміст олова в припої 60%, решту складає свинець) становить 183 °С, що дозволяє не тільки з’єднувати методом спаювання різні метали, але й проводити напаювання дротяного або пластинчастого припою на поверхню металевої основи.

Різновиди припою, що використовуються в процесі паяння

Використання якісного припою дозволяє створити надміцне та без тріщин з’єднання двох металевих деталей методом спаювання, яке здатне прослужити впродовж кількох десятиліть (за умови, що спаювання проведено професіоналами та з використанням передбаченого технологією різновиду припою). Крім того, в окремих випадках припій може використовуватися для формування електричного контакту з невеликими показниками перехідного опору
На сьогодні різновиди припою можуть бути:

  • олов’яно-свинцевим без флюсу та олов’яно-свинцевим з флюсом;
  • олов’яно-свинцевим сурм’янистим та мідним (мідно-фосфорним);
  • срібним, латунним, безсвинцевим та легкоплавким.

Для з’єднання деталей, виготовлених з алюмінію, використовується спеціальний вид припою. На сайті ТОВ «Ливарний завод «Столичний» https://lzs.com.ua/, який здійснює виробництво безсвинцевого та олов’яно-свинцевого припою з флюсом, можна замовити припій у вигляді чушок, прутків, штабиків та дроту.

Рекомендації щодо вибору припою

Правильний вибір припою для з’єднання металевих деталей забезпечує створення міцного та герметичного шва, при тому, що поверхня самих з’єднувальних деталей практично не пошкоджується.

Обираючи припій для виконання процесу спаювання потрібно зважати на вид металу, який потрібно з’єднати та його фізико-технічні характеристики, в першу чергу показники температури плавлення. Крім того, важливими є параметри міцності, які потрібно забезпечити під час спаювання та показники стійкості з’єднання до впливу корозії.  

Для прикладу, олов’яно-свинцеві види припоїв відрізняються низькою температурою плавлення, тому їх використовують для спаювання деталей, для яких небажане надмірне перегрівання (мова йде про деталі, що використовуються в мікро- та радіоелектроніці).


 

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: