Перед будівництвом котеджу першими постають питання, як побудувати під ключ і з якого матеріалу зводити стіни. Якщо років десять тому найпопулярнішими вважалися цегляні будівлі, то сьогодні великою популярністю користуються споруди з газобетону, пінобетону, дерева або черепашника. Неможливо виділити найкращий варіант для будівництва котеджу, тому що кожному будматеріалу притаманні плюси й мінуси. Багато клієнтів зупиняють свій вибір на газобетонних блоках.
Що таке газобетон?
Газобетон — екологічний матеріал як у виробництві, так і у використанні. Він виготовляється з природних сировин: води, піску та вапна. Більш детально про нього, ціни і його види можете дізнатись на сайті Київбуд. Цей штучний камінь відомий європейським будівельникам ще з початку минулого століття й активно використовується на ринку ще й досі.
Переваги газобетону
Не всі знають, що для його виробництва потрібно найменше енергії серед стінових матеріалів. Газобетон поєднує дві важливі властивості: дуже хорошу теплоізоляцію та міцність на стискання.
Високий рівень теплоізоляції стін дозволяє заощадити значну суму грошей на опаленні житла в холодну пору року. Газобетон не кришиться при різанні, не викликає труднощів у процесі монтажу навісного обладнання в будівлі, а також дозволяє будувати багатоповерхові споруди. Висока паро- та повітропроникність газобетону допомагає створити оптимальний мікроклімат у приміщенні. Він однорідний, тому його властивості однакові в усіх напрямках. Газобетон є пожежобезпечним матеріалом: він не горить, не виділяє шкідливих речовин і здатен витримати екстремально високі температури протягом двох годин.
Особливості будівництва з газобетону
Завдяки цим властивостям, з нього можна будувати одношарові зовнішні стіни без додаткового утеплення для енергоощадних будинків. Також можна зводити стіни з утепленням. Через низьку щільність елементи з газобетону можуть бути великих розмірів і зручними у використанні. Матеріал легко піддається обробці, що дозволяє створювати різні форми приміщень і фасадів.
Будувати з блоків високої точності розмірів дуже просто. Якщо використовуються тонкі шви, потрібні лише базові інструменти. Блоки з системою "паз-гребінь" мають перевагу: не потрібно заповнювати вертикальні шви розчином. Кладка на тонкий шов без вертикальних швів зменшує кількість вологи, що вводиться під час будівництва, що позитивно впливає на якість будівлі.
Однак, для досягнення найкращих результатів, рекомендується довірити будівництво фахівцям з великим досвідом роботи, оскільки газобетон має багато технологічних та конструктивних особливостей, які важливо враховувати. Нехтування навіть незначною особливістю може призвести до прихованих, затяжних, складних чи взагалі невиправних проблем.
Порівняння з іншими матеріалами
Що краще – піноблок чи газоблок? На це питання неможливо дати однозначну відповідь, тому що кожен матеріал має свої сильні та слабкі сторони. Останнім часом українці беруть приклад із жителів Америки та Європи, віддаючи перевагу котеджам, збудованим за каркасною методикою.
Каркасний котедж максимально зручний для кожного члена сім’ї, здатний порадувати своїм стильним зовнішнім виглядом та забезпечити комфортний мікроклімат. Як швидко звести будинок? Вибрати будівництво за каркасною технологією і вже через 3–5 місяців стати власником теплого прекрасного котеджу. Ще однією перевагою каркасної технології є доступна вартість.
Неможливо одразу дати відповідь на питання, скільки коштує дерев’яний будинок. Однак можна точно сказати, що будівництво котеджу за канадською технологією зможе собі дозволити будь-яка середньостатистична сім’я. Дешевизна будівництва зумовлена застосуванням дерева, вирощеного в Україні. Його якість не поступається закордонним аналогам, тоді як ціна значно нижча.
Проекти будинків із газобетону
Архітектори пропонують своїм клієнтам готові проекти квадратних споруд та інші варіанти. Незалежно від того, вирішили ви придбати типове креслення будівлі або плануєте замовити авторський проект, важливо дотриматися таких етапів:
- Визначитись, у якому котеджі ви хочете жити – одноповерховому чи двоповерховому. До уваги замовників ми також представляємо проекти з мансардою та гаражем.
- Вибрати будівельний матеріал для будівництва заміського будинку.
- Почати проектування житла лише після купівлі земельної ділянки.
Висновок
Підсумовуючи, будівництво з сучасного газобетону є швидким і легким, відповідає сучасним вимогам енергоефективності, екології та зручності.