Завантаження ...
banner
banner

Демонтажні роботи: види, інструменти та технології

Демонтажні роботи є невід'ємною частиною будівельного процесу, включаючи знесення або руйнування будівель і об'єктів інфраструктури. Ці роботи проводяться з різних причин: старіння будівлі, необхідність реконструкції, знос земельної ділянки для подальшого використання. На сучасному ринку існує безліч будівельних підрядників, які виконують такі демонтажні роботи. Для проведення цих процесів підприємство має всю необхідну техніку і навчених спеціалістів для проведення робіт.

Види і методи демонтажу

Залежно від сфери застосування, демонтажні роботи можуть включати в себе знесення будівель промислового і цивільного призначення (житлових, господарських будівель), дерев'яних, металевих конструкцій і фундаментів споруд. Роботи по знесенню можуть включати в себе складні руйнування всього будинку або ж часткові окремих перегородок або стін. Спосіб виконання може бути таким:

  • Вручну. Найбільш трудомісткий, він використовується для виконання невеликого обсягу робіт. Використовуються ручні інструменти (кувалда, кирка, брус, скарпель) і установки газового різання.
  • Напівмеханізованим. Використовуються електричні та пневматичні інструменти, робота супроводжується шумом і великою кількістю пилу.
  • Механізованим. Висока продуктивність праці за рахунок залучення бульдозерів, екскаваторів, кранів з клиновими молотками та інших машин і механізмів.
  • Вибуховий. Безперервне бомбардування заздалегідь закладеним зарядом, який в результаті вибуху руйнує будинок дощенту. Це вважається найекономічніший спосіб.
  • Термічний. Застосовується для руйнування залізобетону і використовує принцип різання електричною дугою або потоком газу - потужного джерела теплової енергії.
  • Електрогідравлічним. Це актуально при демонтажі монолітних конструкцій в будівлях, на території діючого підприємства. На відміну від вибухових речовин, вони не утворюють ударних хвиль і не розкидають уламки.

Сучасний промислове знесення передбачає використання комбінованих методів. Збірні конструкції розбираються вручну, елементи обробки усуваються заздалегідь, інженерні комунікації, монолітні елементи повинні зруйнуватися (стіни повинні бути механізовані, фундамент повинен бути підірваний).

Коли необхідні демонтажні роботи?

Демонтажні роботи є невід'ємною частиною проектів будівництва та реконструкції і застосовуються в різних ситуаціях. Основними випадками, в яких необхідно їх використовувати є:

  1. Зношені або пошкоджені конструкції. Якщо будівля або її елементи втрачають стійкість або стають небезпечними через час, стихійні лиха чи інші наслідки, може знадобитися знесення для забезпечення безпеки та відновлення стану будівлі.
  2. Реконструкція або модернізація. Під час реконструкції будівлі або споруди деякі елементи можуть бути видалені для додання нового дизайну або поліпшення функціональності. Це може включати в себе демонтаж стін, перегородок або старого обладнання.
  3. Видалення речовин, шкідливих для навколишнього середовища. Якщо будівля або споруда містить матеріали, що становлять небезпеку для здоров'я людини або природи, процес знесення може безпечно усунути ці небезпечні елементи.
  4. Зміни цільового призначення земельної ділянки. Якщо власник планує змінити спосіб використання землі, можливо, доведеться провести знесення, щоб підготувати територію для розміщення нових об'єктів.
  5. Екстрені ситуації. Надзвичайна ситуація у разі пожежі, стихійного лиха чи інших причин знесення може знадобитися для відновлення нормального стану речей та усунення небезпеки.
  6. Економічна необхідність. Демонтаж може бути більш вигідним варіантом, якщо витрати на відновлення або модернізацію старого об'єкта перевищують економічну вигоду.

Запобіжні заходи при проведенні демонтажних робіт

Заходи безпеки при проведенні демонтажних робіт дуже важливі для забезпечення захисту життя і здоров'я працівників, а також для запобігання нещасних випадків і несприятливого впливу на навколишнє середовище.

Перед демонтажем необхідно провести детальний аналіз ризиків. Виявлення можливих небезпечних ситуацій і розробка плану забезпечення безпеки є першочерговим завданням. Оцінка будівельних конструкцій, виявлення токсичних речовин і можливих небезпек є важливими етапами в процесі підготовки до знесення.

Потім на робочому майданчику створюється безпечна зона. Встановлено системи сигналізації, бар'єри для контролю доступу та засоби захисту працівників. Однією з найбільш поширених небезпек при проведенні демонтажних робіт є ризик падіння. Використання захисних пристроїв, таких як ремені безпеки, підвісні ліфти і стропи, забезпечує надійний захист працівників, що працюють на висоті.

Поводження з токсичними речовинами вимагає належних заходів безпеки. Використання захисних масок, регулярне вимірювання рівня токсичності та впровадження процедур, що дозволяють уникнути забруднення навколишнього середовища, є важливими елементами безпеки.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: