В окремих випадках в районах себорейних зон шкіри обличчя утворюються сальні пробки, які не мають вільного виходу на поверхню шкіри через сальні протоки і з часом перетворюються у незапалені кісткові утворення. Більшість шкірних виділень можуть вільно виходити на поверхню шкіри, не зупиняючись у сальних протоках, в той час, як комедони у вигляді щільних білих кульок, розташованих під поверхнею шкіри в себорейних зонах навколо носа, лоба, щік та підборіддя, на грудях та спині, не можна видавити на поверхню за допомогою механічного видавлювання, оскільки сальні потоки для них є заблокованими.
Основні причини утворення закритих комедонів
Виникнення закритих комедонів зазвичай пов’язано з гіперкератозом – порушеннями у відлущуванні ороговілих часточок шкіри всередині сальної протоки, які після надмірного накопичення можуть перекривати внутрішні канали. Крім того, закриті комедони можуть утворюватися через зміни у складі шкірного сала – збільшення його густини та щільності, через що пришвидшується склеювання ороговілих лусочок та ускладнюється процес їх виведення назовні.
Досить часто виникнення закритих комедонів пов’язано з:
-
спадковістю, яка має безпосередній вплив на утворення широких пор, підвищену секрецію сальних залоз та щільність шкіри та сприяє утворенню т.з білих вугрів у формі щільних білих кульок, що збираються в сальних протоках;
-
тривалим перебуванням в умовах підвищеної температури або під прямими сонячними променями, які сприяють надмірному утворенню жиру під поверхнею шкіри;
-
періодичними стресовими ситуаціями, які є причиною надмірного вироблення в організмі кортизолу, через який відбувається гіперплазія сальних залоз.
Також щільні білі кульки в сальних залозах шкіри можуть виникати внаслідок неправильного догляду за поверхнею шкіри, через гормональні розлади та невідповідності у раціоні харчування.
Як здійснюється лікування закритих комедонів
Ігнорування появи закритих комедонів призводить до високого ризику запальних процесів у шкірі, які супроводжуються почервонінням, появою болісної папули, яка поступово заповнюється гноєм та в кінцевому результаті призводить до хвороби шкіри у вигляді акне. Лікування акне, яке виникає через закриті комедони, може бути косметологічним та за допомогою апаратних методів.
Косметологічне лікування закритих комедонів на шкірі обличчя полягає в її щоденному двоетапному очищенні та зволоженні завдяки нанесенню крему для обличчя, який забезпечує належне регулювання секреції сальних залоз впродовж дня.