Чинними на сьогодні Правилами дорожнього руху керування автомобілем без наявності страхового полісу відповідальності стосовно третіх осіб заборонено, а відсутність страховки або управління авто з простроченою страховкою карається накладенням штрафу в розмірі від 425 гривень. Водночас укладання страхового договору з відповідним оформленням полісу страхування дозволяє особам, які потерпіли внаслідок дорожньо-транспортної пригоди з вини іншого учасника дорожнього руху, розраховувати на отримання належної компенсації за отримані збитки, яка виплачується страховою компанією. Сьогодні купити автоцивілку в Чернігові можна як безпосередньо в офісі страхової компанії, так і в онлайн режимі, який не потребує особистої присутності власника авто під час укладання договору.
Деякі особливості базового страхового захисту на випадок ДТП
Чинне законодавство вимагає оформлення страхового полісу незалежно від виду транспортного засобу, який є учасником дорожнього руху, тому оформлення страховки є необхідним для безпечного керування легковими автомобілями та вантажними авто, автомобілями з причепами, мотоциклами та моторолерами, автобусами та електрокарами. Належним чином оформлена автоцивілка сприяє цивілізованому вирішенню спірних фінансових питань, що можуть виникати внаслідок дорожньо-транспортної пригоди оскільки:
-
потерпіла сторона обов’язково отримує компенсацію у випадку пошкодження транспортного засобу та/або за шкоду, спричинену здоров’ю потерпілого учасника ДТП. В кожному випадку компенсацію виплачує не власник авто, а страхова компанія, тому виплата компенсації не залежить від майнового та фінансового стану винуватця ДТП;
-
розмір страхової виплати чітко регламентовано законодавством. Так, за шкоду заподіяну здоров’ю страхова виплата може сягати до 500 тисяч гривень на одного потерпілого, але не більше п’яти мільйонів на всіх потерпілих третіх осіб, які стали учасниками одного ДТП;
-
розмір виплати за пошкоджений в ДТП автомобіль може складати до 250 тисяч гривень в залежності від ступеня пошкодження транспортного засобу, але не більше як 1,25 млн. грн. – на всіх учасників страхової події.
Як відбувається онлайн оформлення автоцивілки
Для оформлення страхового полісу в онлайн режимі, за інформацією сайту hotline.finance власнику автомобіля необхідно вказати у відповідних віконечках онлайн анкети дані про тип транспортного засобу, об’єм його двигуна та відмітити інформацію про використання автомобіля для надання послуг таксі. Також в онлайн анкеті необхідно вказати особисті дані страхувальника з значенням прізвища, ім’я та по-батькові, даних паспорту та ідентифікаційного номера платника податків.
Важливо: під час оформлення автострахування онлайн деякі категорії автовласників можуть скористатися 50-відсотковою знижкою в оплаті вартості страхового полісу.
Під час визначення вартості автоцивілки онлайн сервіс враховує певні особливості на кшталт типу транспортного засобу та об’єму його двигуна, місця державної реєстрації (прописки) власника автомобіля та періоду, на який оформляється страховий поліс. Для попереднього розрахунку вартості полісу можна скористатися спеціальним онлайн-калькулятором.
Після оплати вартості автоцивілки, яка може проводитися як одним платежем, так і частинами, поліс базового страхового захисту на випадок ДТП відображається на електронній пошті, зазначеній власником авто під час оформлення онлайн заявки. Крім того, впродовж кількох хвилин наявність актуального полісу буде відображатися на порталі «Дія».