Завантаження ...
banner

Навіщо лікар призначає аналіз на ШОЕ?

ШОЕ, або швидкість осідання еритроцитів, — це один з елементів загального аналізу крові. Зазвичай його розглядають не окремо, а з урахуванням загальної клінічної картини. Проте іноді лікар може дати направлення лише на це дослідження.

Основне про ШОЕ

Показник швидкості осідання еритроцитів використовують, коли потрібно діагностувати хвороби, що пов’язані з гострими або хронічними запаленнями. Ви можете записатися на здачу аналізу на ШОЕ за посиланням https://www.csdlab.ua/analyzes/analiz-krovi/shoe-shvydkist-osidannya-erytrotsytiv у медичній лабораторії CSD LAB.

На ШОЕ впливають такі показники:

  • білки (фібриноген, імуноглобулін, цитокіни) — беруть участь у запальних реакціях;
  • фізіологічні зміни в організмі — ліпіди, в’язкість крові, кислотно-лужний баланс можуть вплинути на результат.

Для кожного віку норма ШОЕ відрізняється. Наприклад, для жінок до 60 років нормою є швидкість до 12 мм/год, після 60 — до 20 мм/год. Збільшувати показник можуть вагітність, менструація, вживання оральних контрацептивів, стреси тощо. У чоловіків норма трохи нижче: до 60 років — до 8 мм/год, після 60 — до 15 мм/год.

Коли лікар призначає ШОЕ?

Швидкість осідання в комплексній діагностиці призначають, коли є підозра на різні види захворювань. Зокрема це важливо в разі:

  • інфекційних захворювань (бактеріальних чи вірусних);
  • ревматологічних хвороб (ревматоїдний артрит, вовчак);
  • онкологічних процесів, включно з лімфомами й мієломами;
  • анемії або хвороб крові;
  • захворювань нирок, печінки та системної васкулопатії.

Цей показник є частиною профілактичних досліджень, його призначають разом з загальним аналізом крові, лейкоцитарною формулою тощо. Якщо ШОЕ відхиляється від норми, можуть призначити біохімію крові, аналіз сечі та інші дослідження.

ШОЕ — це неспецифічний, але корисний показник крові. Він сигналізує про наявність проблеми, але не вказує на її причину. Якщо значення відрізняється від норми, не панікуйте — це привід звернутись до лікаря для подальшого обстеження.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: