Завантаження ...
banner

Ознаки того, що ви з'їдаєте забагато цукру

32_main.jpg

Прихильники здорового способу життя рекомендують повністю виключити цукор з раціону, а от ласуни - проти цього. Цукор, або сахароза — це вуглевод, який є в кожному фрукті або овочі.

Після прийому їжі сахароза розщеплюється на дві молекули: глюкозу і фруктозу. 

Глюкоза стимулює підшлункову залозу виробляти гормон — інсулін.Він «відкриває» клітини для входження глюкози і бере участь у її метаболізмі для отримання енергії. А ось фруктозу в процесі травлення печінка може перетворювати в глюкозу або жири. А організм буде розпоряджатися ними за потребою: або виділяти в кров для отримання енергії або зберігати у печінці.

Якщо вагомої медичноїпричини відмовитися від цукрунемає, можна його лишити в раціоні. Адже ми любимо «цукрові» моменти життя — дні народження з тортиками або День Святого Валентина з шоколадками. Солодке приносить радість і задоволення. Але кількість цукру, яку ви вживаєте, варто контролювати! 

Норма вживання цукрудля здорової людини — не більше 25 г цукру на день

Ознаки того, що цукор для вас не є нормою

Підвищене почуття голоду. Фахівець пояснює: коли ми їмо дуже багато солодкого, високий рівень інсуліну в крові перешкоджає адекватному проникненню глюкози в клітини. В результаті тіло втрачає потрібну йому енергію і він продовжує вимагати їжі.

Постійна втома. Коли рівень цукру в крові високий, організм не може правильно зберігати та засвоювати глюкозу. Енергія не використовується належним чином, і наші клітини не одержують необхідне їм паливо. Все це змушує нас відчувати себе втомленими, вимотаними.

Прискорене сечовипускання. Вживаючи багато цукру, людина підвищує свій рівень глюкози у крові. У відповідь організм намагається збалансувати її концентрацію, розбавляючи запасами води. Це призводить до частого сечовипускання.

Спрага. Втрачені запаси води, які організм використовує для компенсації, можуть призвести до сильної спраги та сухості у роті.

Втрата ваги. Часті позиви до сечовипускання через підвищення рівня цукру в крові призводять до того, що організм втрачає воду і, таким чином, стає легшим.

Інфекції. ІМП (інфекції сечовивідних шляхів) та дріжджові грибки є поширеними побічними ефектами вживання занадто великої кількості цукру, особливо у жінок. Цукор створює сприятливе середовище для розмноження багатьох патогенних організмів.

Розмитий зір. Клітини в очах страждають від надто активної втрати вологи при посиленні сечовипускання, спровокованого підвищеним вмістом цукру в крові. Зневоднюючі ефекти деформують їх і іноді роблять наш зір нечітким.

Погане загоєння. Якщо невеликі ранки, порізи або садна занадто довго гояться, причиною цього може бути цукор. Коли його вміст у крові зростає, це може пошкоджувати судини та погіршити кровообіг. В результаті пошкоджені тканини втрачають здатність регенерувати як раніше.

Проблеми з концентрацією. Якщо вам важко приймати рішення або виникає відчуття, що ви стали гірше розуміти, це теж може бути пов’язане з високим цукром у крові – сигналом того, що тіло не витрачає його належним чином, і клітини головного мозку не одержують потрібної дози глюкози.