Завантаження ...
banner

Як привчити дитину їсти менше солодощів

Як привчити дитину їсти менше солодощів фото

Якщо дорослі можуть відмовити собі у солодкому задоволенні, то діти ні. Вживання великої кількості солодощів вашою дитиною може стати проблемою, але є декілька простих прийомів, які дозволять цього уникнути.

Що робити батькам, щоб не привчати дітей до солодкого, розповідає лікарка-дієтологиня Софія Шпак.

Чому надмірне вживання солодощів може стати проблемою

Вживання цукру понад норму в дитинстві може призвести до появи раннього карієсу. В дорослому віці це може спровокувати ожиріння, діабет другого типу та появу хвороб серцево-судинної системи, бо харчові звички, які набуваються в дитинстві, змінити вкрай важко. Саме тому важливо, аби батьки з раннього віку навчили правильно харчуватися. Комусь може здаватись, що це не можливо, але є декілька перевірених порад, які в цьому допоможуть.

1. Не робіть вдома запаси солодощів

Не тримайте солодощі вдома, навіть якщо вони надійно сховані від малечі. Користуйтеся моментом вийти з дитиною на прогулянку та насолодитися смаколиком разом й з користю, бо фізична активність дасть змогу використати надлишок калорій. Також буде доречним приготувати вдома десерт та з’їсти його на природі, під час прогулянки у парку чи ботанічному саді.

2. Не вітайте дітей солодкими подарунками з супермаркету

Окрім цукру, кількість якого не завжди вказана на пакуванні, магазинні солодощі можуть містити трансжири, які теж негативно впливають на здоров’я. Краще приготувати десерт чи торт вдома. Таким чином ви можете самостійно контролювати кількість цукру та інших речовин.

3. Не привчайте закінчувати кожен прийом їжі солодощами

Іноді батьки використовують солодощі як винагороду за те, що дитина добре поїла основну страву. Згодом це перетворюється на звичку, яка часто зберігається і в дорослому віці. Замість магазинних чи домашніх солодощів, можна запропонувати дитині свіжі ягоди, сухофрукти чи горішки.

4. Не використовуйте заборону солодощів як покарання

Дуже часто від батьків можна почути фразу “лишишся без солодкого” на адресу дитини, яка вередує чи не слухається. Це погана практика, завдяки якій дитина починає сприймати солодке, як особливу їжу, яку потрібно заслужити. Також вживання солодкого часто стає для малечі способом підняти настрій.

5. Читайте та аналізуйте на етикетках склад продуктів

Вивчайте етикетки та привчайте до цього дітей. Щоб залучити їх до цього процесу, ви можете перетворити це на цікаву гру – “Знайди скільки цукру міститься у продукті”. Обирайте продукти того бренду, де цукру буду менше або немає взагалі. Пам’ятайте про прихований цукор в соках, молочній продукції, дитячому харчуванні, як то каші чи мюслі. Бо доданого цукру в таких продуктах не має бути взагалі.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: