Одним із найпоширеніших дитячих страхів є страх темряви. Хоч зараз, у зв'язку із частими відключеннями світла, перебування у темряві уже стало для всіх звичним, все ж для багатьох дітей воно залишається стресовим. Як позбутися цього страху? Психологи дали кілька порад.
Залишайте у кімнаті горіти невеликий світильник. У жодному разі не залишайте дитину засинати у темній кімнаті без її згоди. Можна дати малюку маленький ліхтарик, щоб було не так страшно.
Обговорюйте з дитиною її страх. Вона має знати, що ви серйозно ставитеся до її переживань. Дайте зрозуміти, що відчувати страх – нормально. Поясніть, що вона перебуває у власній кімнаті, у власному будинку, а, значить, у цих стінах усе її оберігає та захищає.
Попросіть дитину розповісти, чого саме вона боїться у темряві. Нехай малюк намалює цього монстра чи виліпить із пластиліну. Потім пофантазуйте разом, що може допомогти перемогти це чудовисько. Нехай дитина намалює чи виліпить одного чи кількох героїв, які перемагають чудовисько і рятують дитину від її страху.
Допомагають також сімейні посиденьки у напівтемряві.
Загалом діти переростають страх темряви. Але якщо цей страх не зникає, є сенс розібратися, що відбувається у вашій родині. Можливо, у такому страху проявляються дитячі ревнощі до молодшого братика чи сестрички. Або тато занадто авторитарно ставиться до дитини, а відкритий протест проти сну у темряві є єдиним способом змусити тата послабити тиск.
Любов, тепло і турбота – це те, що завжди має оточувати дітей. Мудрі менші брати на особистому прикладі доводять цю тезу. Зворушливі приклади того, що батьківська любов не має меж, розмірів і видової приналежності.