Цей напій дуже популярний у світі, проте мало хто знає про його корисні властивості. Що за напій та які властивості- читайте у матеріалі.
Численні дослідження показали сприятливий вплив зеленого чаю на здоров'я. Наприклад, встановлено, що сума рослинних речовин, що містяться в зеленому чаї, чинить захисну дію на серцево-судинну систему.
Зелений чай стає все популярнішим напоєм у всьому світі, не в останню чергу через його виражену користь для здоров'я. Зелений чай може знизити ризик серцево-судинних захворювань завдяки своїм інгредієнтам. Але це не чудодійний засіб.
Зниження ризику високого кров'яного тиску
Давно відомо, що зелений чай корисний здоров'ю. Крім усього іншого, він позитивно впливає на серцево-судинну систему.
"Результати недавніх досліджень показують, що регулярне вживання зеленого чаю знижує ризик високого кров'яного тиску, інсульту та серцевого нападу", - пояснює Сілке Раффайнер, експерт з харчування Південнотирольського споживчого центру, в нещодавній заяві.
«Цей ефект зумовлений поліфенолами, що містяться в зеленому чаї, які відносяться до вторинних рослинних речовин».
Можливий захист від раку
Зелений чай також може захистити від раку. Однак це ще не було остаточно доведено, згідно з мета-дослідженням, в якому було розглянуто близько 140 окремих досліджень.
Зелений чай містить галлат епігалокатехіну (EGCG) із групи танінів. Ця речовина здатна знешкоджувати агресивні сполуки кисню, звані вільні радикали. Оскільки вільні радикали грають роль розвитку пухлини, вважається, що антиоксиданти, такі як EGCG, можуть захистити від раку.
Захист від карієсу
З іншого боку добре задокументований захисний ефект зеленого чаю від карієсу. Фторид натрію додають у багато зубних паст для запобігання карієсу і зміцнення зубної емалі. Зелений чай, природно, має відносно високий вміст фтору, а поліфеноли чаю також вбивають карієсні бактерії і перешкоджають утворенню зубного нальоту.
Тонізуючий засіб
І останнє, але не менш важливе: зелений чай також цінується як тонізуючий засіб. Оскільки кофеїн у чаї пов'язаний із дубильними речовинами та засвоюється повільніше, ефект відстрочується порівняно з кавою, але триває довше.
Вміст кофеїну залежить від типу використовуваного чаю та способу його приготування: у середньому чашка зеленого чаю (250 мілілітрів) містить близько 38 міліграм кофеїну.
Для порівняння, чашка кави еспресо (від 25 до 30 мілілітрів) містить близько 30 міліграм кофеїну, а чашка фільтрованої кави (150 мілілітрів) - від 60 до 90 міліграмів.