
Оскільки ті батьки, які наполегливо працюють, виховуючи дитину, потім найчастіше схильні претендувати на контроль над життям своїх дітей, вважаючи, що їх «вкладення» дають їм на це право, добре б заздалегідь скласти список того, чого мами робити не повинні.
1. Ви не повинні лягати відпочивати тільки тоді, коли в будинку перемитий весь посуд і приготований обід.
Вам необхідно відпочивати щоразу, коли засинає ваш малюк. Особливо в перший місяць його життя, оскільки ви ще тільки відновлюєтеся після пологів і входите в новий режим життя.
2. Ви не повинні гладити після прання всі дитячі повзунки і пелюшки.
Прасування, зазвичай, забирає у молодих мам багато сил і часу, але необхідності в ньому іноді просто немає. Поки у малюка не зажила пупкова ранка, пропрасовуйте ту сорочечку, яка безпосередньо прилягає до черевця. Після загоєння пупка, якщо ви перете дитячий одяг спеціальним дитячим порошком і при високій температурі, гладити його не обов’язково.
Зайва стерильність шкідлива для крихітки: її організм повинен адаптуватися до тих бактерій, з якими їй доведеться стикатися протягом життя, і виробити імунітет.
3. Ви не повинні зустрічати чоловіка з роботи «хлібом-сіллю».
Звичайно, якщо ніщо не завадило вам приготувати смачну вечерю, прекрасно. Якщо ж не вийшло, приготуйте їжу разом або попросіть чоловіка посидіти з малюком, поки ви будете на кухні. А можна прекрасно перекусити бутербродами, сиром.
4. Ви не повинні відмовлятися від того, що вас радує.
Нехай спілкування, догляд за собою, фітнес, прослуховування музики не йдуть з вашого життя з приходом в нього дитину. Запрошуйте подруг і ходіть до них в гості разом з малюком. Дитина буде рости товариською.
5. Ви не повинні виглядати хорошою матір’ю перед педіатром, свекрухою, сусідами…
Всім не догодиш. Ви не повинні в принципі прагнути до того, щоб бути зразковою матір’ю, тобто відповідати придуманим кимось ідеалам. Вашій дитині потрібні ви, а не абстрактно-зразкова мати. Вам не треба бути кращою, вам досить просто бути.