Дефіцит вітамінів, вплив холоду і вологи — все це призводить до того, що губи сильно сохнуть і тріскаються. Що робити в цьому випадку — розповідає .
На губах розташовано вкрай мало сальних залоз, через що шкіра тут практично беззахисна і дуже тонка, а значить — легко травмується. Погіршити ситуацію може безліч факторів. Розберемося, на що варто звертати увагу.
Від чого тріскаються губи і що робити, якщо це відбувається
До появи тріщин може привести сухе повітря. Це відбувається як в жарку пору року, так і в холодну — якщо опалення в квартирі працює «на повну». В таких умовах чутлива шкіра губ втрачає вологу в рази швидше. Щоб перебування вдома в опалювальний сезон не стало пеклом для шкіри обличчя і губ, контролюйте вологість повітря в приміщеннях. З цим допоможуть спеціальні зволожувачі повітря.
Зловживання косметичними засобами (наприклад, матовими помадами), також негативно позначається на стані губ. Шкодить їм і звичка облизувати — через це шкіра губ швидко пересихає і не може впоратися з подразненням, яке виникає. Відучитися робити це допоможе відмова від використання ароматизованих помад і бальзамів — вони тільки підвищують бажання облизувати губи частіше.
Крім того, поява тріщин на губах може свідчити про дефіцит вітамінів і мікроелементів. Наприклад, це може бути показником того, що ви не вживаєте в потрібній кількості продукти, багаті залізом. Щоб виключити цю проблему, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем.
Ранки на губах можуть також свідчити про наявність алергічної реакції (на косметику або прийняті ліки), всіляких захворювань (від ГРВІ до екземи). Тож візит в лікарню точно не стане зайвим, навіть якщо здається, що сухість губ — не така серйозна проблема.
Контроль за харчуванням і температурою/вологістю приміщень, де ви знаходитеся найчастіше, відмова від шкідливих звичок і якісний догляд за шкірою губ здатні допомогти назавжди забути про те як це — коли губи тріскаються і кровоточать.
Тріскаються губи — чим мазати
Коли сильно тріскаються губи — перше питання, з яким потрібно розібратися: що мазати, щоб не стало гірше. В американській асоціації дерматології рекомендують використовувати мазі, бальзами і масла для губ, в складі яких є вазелін, конопляне, мінеральне або касторове масло, масло ши, активна речовина диметикон. Якщо ситуація критична — бальзами можна замінити на вазелінову або іншу густу мазь.
Дерматологи також радять використовувати бальзам для губ з сонцезахисним ефектом (вони можуть містити оксид титану або цинку) перед виходом на вулицю. Протягом дня засоби, що зволожують губи, в тому числі, які рятують від згубного впливу сонця, варто наносити повторно.
Водночас від косметики, що містить ароматизатори та барвники, варто відмовитися. Нашкодити можуть і бальзами з евкаліптом і м’ятою, цитрусами, корицею, саліцилової кислотою. Дискомфорт і печіння, які можуть з’явитися при використанні таких продуктів, будуть свідченням подразнення і без того пошкодженої шкіри, а не ознакою того, що засіб «працює».