Завантаження ...
banner

Ніколи не робіть цього: п'ять помилок у вихованні хлопчиків

Ніколи не робіть цього: п'ять помилок у вихованні хлопчиків фото

Батьки часто припускаються помилок, які у підсумку не дають сину подорослішати. Яких правил потрібно дотримуватися, а чого слід уникати батькам, які виховують синів — читайте, що говорять про це провідні психологи, — пише Затишок.

Які помилки часто допускають батьки при вихованні синів?

1. Гіперопіка

Особливо надмірно опікати своїх синів люблять мами, вони жертвують заради дітей всім і дуже пишаються своїм вчинком. Але така тактика поведінки матері вкрай небезпечна для майбутнього чоловіка. Якщо мама завжди все вирішує за сина, виконує за нього важку роботу, оберігає від будь-яких складнощів, то він зросте не впевненим у собі, безініціативним і слабохарактерним чоловіком, який буде вважати, що всі навколо йому щось винні.

Батьки, безумовно, повинні піклуватися про своїх дітей, але при цьому не можна пригнічувати прояв самостійності дітей. Справжня любов – це прийняття людини з усіма її позитивними і негативними якостями. Синів не можна надмірно опікати, нехай вони самі пройдуть через труднощі і отримають свій досвід. Це не означає, що батькам зовсім не потрібно брати участь у вихованні дитини, це означає, що дорослим слід пояснити, як правильно поводитися з небезпечними предметами (колючими, ріжучими), як правильно плавати, кататися на ковзанах, боксувати та інше.

2. Спроба заміни батька

На жаль, багато матерів змушені виховувати синів поодинці і вони намагаються замінити їм обох батьків Але таким мамам потрібно розуміти, що стати татами вони не зможуть ніколи, вони повинні залишатися жіночними і не спотворювати поняття дитини про людей протилежної статі. Ще одна поширена ситуація, коли жінки намагаються знайти заміну біологічному батькові, і вибирають будь-якого чоловіка, навіть не замислюючись про те, що його присутність в житті дитини може істотно вплинути на її майбутнє і часто не в кращу сторону.

Замість того щоб намагатися замінити батька або шукати іншого чоловіка, мамам потрібно залишатися жінками. Тобто намагатися частіше просто просити сина про допомогу, вчити його займатися домашніми справами, дарувати відчуття, що він може подолати будь-яку перешкоду. Дуже корисне спільне читання, особливо розповіді про героїв, які роблять благородні вчинки.

3. Осуд за будь-які провини

Хлопчаки частіше дуже непосидючі й допитливі, вони з малих років намагаються самоствердитися і продемонструвати свою самостійність. Але багато батьків припускаються помилки, коли лають дитину за найменшу провину. Особливо обурюють ситуації, коли батьки не вірять словам своєї дитини, таке «виховання» остаточно вбиває в хлопчика віру в свої сили і підриває довіру до батьків.

Дорослим потрібно пам’ятати, що дитина потребує прийняття і співчуття, вона має право робити помилки, як і будь-який інший чоловік. Якщо дитина поводиться неправильно, не варто її лаяти, потрібно розповісти про те, які наслідки її поведінки можуть бути. Важливо також завжди хвалити хлопчика за успіхи, це найефективніший спосіб коригування його поведінки.

4. Заборони

Хлопчики повинні розвиватися всебічно, це нормально, якщо вони цікавляться мотоциклами, скейтбордами та іншими «страшними», на думку батьків, речами. Чоловіки знаходять себе тоді, коли мають можливість спробувати свої сили в різних напрямках. Якщо батьки будуть придушувати такі інтереси, то можуть просто «зламати» сина, він буде незадоволений не тільки собою, але і всім оточуючим світом. Зрозуміло, це не означає, що потрібно заохочувати повну свободу дитини, особливо підлітка і дозволяти йому вплутуватися в різні небезпечні ситуації, просто потрібно вчити його брати відповідальність за свої вчинки, бути організованим і дисциплінованим.

Дуже корисно з 4-5 років залучати дитину до домашніх справ (полити грядки, прибрати іграшки), робототехніки, випалювання та інших чоловічих занять.

5. Відсутність правильного особистого прикладу

Діти копіюють поведінку батьків, але дорослі про це часто забувають. Як тато стовиться до мами, так і хлопчик будуватиме взаємостосунки з дівчатками. Якщо мама буде ставитися до тата нешанобливо, то син буде також відноситися до самого себе. Ніякі моралі не вплинуть на дитину, якщо вона буде рости в сім’ї, де між батьком і матір’ю складні стосунки. Хлопцям важливо відчувати довіру і безмежну любов матерів, а також підтримку батьків.

Батьки є для дітей головними орієнтирами, важливо про це ніколи не забувати.

Фото: Затишок

Як повідомляв MYNIZHYN, батьки хочуть для своїх дітей усього найкращого. Для досягнення цього вони багато працюють, щоб забезпечити дитину всіх необхідним, правильно виховують та приділяють увагу. Існує дещо спільне для всіх батьків: озираючись назад, вони хочуть виправити деякі помилки, зроблені в молодості. На що треба зважати, щоб потім не жалкувати — читайте у матеріалі.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: