17 Липня 2020
2132
Згідно Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту» на місце батьківських комітетів приходять піклувальні ради. Ви можете подумати, що різниці між ними немає, але
Згідно Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту» на місце батьківських комітетів приходять піклувальні ради. Ви можете подумати, що різниці між ними немає, але це не так. Насправді ж піклувальні ради мають значно більше можливостей і функцій в управлінні закладом загальної середньої освіти.
Піклувальні ради так само, як і батьківські комітети, можуть залучати фінансування як від батьків, так і від зовнішніх джерел, наприклад, благодійників або міжнародних донорів. Але основна їхня функція – формування стратегії розвитку школи, контроль за витрачанням фінансів та оцінка діяльності керівника. Піклувальна рада створюється за рішенням засновника – місцевими радами. Як це й відбулось у Ніжинській громаді.
29 квітня 2020 року на сесії міської ради було прийнято рішення щодо створення піклувальних рад при закладах загальної середньої освіти в Ніжинській громаді.
І до 01 вересня має завершитись процес створення піклувальних рад та затвердження їх персонального складу. Діяльність щодо створення піклувальних рад в громаді відбувається в межах проєкту «ДІЄМО» за консультацією Громадського партнерства «За прозорі місцеві бюджети!».
І до 01 вересня має завершитись процес створення піклувальних рад та затвердження їх персонального складу. Діяльність щодо створення піклувальних рад в громаді відбувається в межах проєкту «ДІЄМО» за консультацією Громадського партнерства «За прозорі місцеві бюджети!».
«Коли ми говоримо про піклувальні ради, то в першу чергу, ми маємо на увазі співпрацю та спільну взаємодію адміністрації навчального закладу, батьків та всіх охочих задля розвитку освітніх закладів. Також це про довіру, яка багато чого значить. І врешті решт – це фінансова спроможність закладу освіти, як результат ефективної діяльності піклувальної ради» – розповіла експертка Громадське партнерство "За прозорі місцеві бюджети" Тетяна Романова.
Як батьки можуть покращити роботу закладів освіти?
Відповідно до Закону України «Про повну загальну середню освіту», піклувальна рада:
- аналізує та оцінює діяльність закладу загальної середньої освіти і його керівника;
- розробляє пропозиції до стратегії та перспективного плану розвитку закладу загальної середньої освіти та аналізує стан їх виконання;
- сприяє залученню додаткових джерел фінансування, що не заборонені законом;
- проводить моніторинг виконання кошторису закладу освіти і вносить відповідні рекомендації та пропозиції, що є обов’язковими для розгляду керівником закладу загальної середньої освіти;
- має право звернутися до центрального органу виконавчої влади із забезпечення якості освіти щодо проведення позапланового інституційного аудиту закладу освіти;
- може вносити засновнику закладу освіти подання про заохочення керівника закладу освіти або притягнення його до дисциплінарної відповідальності з підстав, визначених законом;
- здійснює інші повноваження, визначені установчими документами закладу освіти.
Як вже вище зазначали, наразі відбувається формування складу піклувальних рад при закладах загальної середньої освіти. Тому, користуючись нагодою, запрошуємо всіх бажаючих долучатись до новостворених піклувальних рад , де навчаються ваші діти.
Або, якщо ви громадсько активна людина і маєте ідеї розвитку закладу, – запрошуємо також долучатись.
Або, якщо ви громадсько активна людина і маєте ідеї розвитку закладу, – запрошуємо також долучатись.
За деталями звертайте до Управління освіти Ніжинської міської ради Чернігівської області (т.2-37-30, Надія Пономаренко), або до конкретного закладу загальної середньої освіти Ніжинської громади.
За інформацією управління освіти