Замкнена, хвороблива і дуже обдарована. Такою запам’яталася для шкільних вчителів і викладачів вокалу Катерина Павленко, ніжинська співачка, тепер солістка гурту «Go_A». З піснею «Шум» він представляє Україну на конкурсі «Євробачення». Нагадаємо, фінал буде у суботу, 22 травня.
Валентина Пуховець, сусідка: «Вона повинна виграти. Бо це не так просто. Ніхто не міг і представити. Повірте, ми плакали від радості. У деяких батьки, у яких мільйони, їм легше. А Катя пройшла сама».
У цьому дворі на околиці Ніжина росла Катерина Павленко. Нині вона солістка гурту «Go_A». Дівчина росла без батька, мати була військовою і співала в ансамблі «Червона калина». З дому, де пройшло дитинство Каті, їх з мамою одного дня попросили піти.
Катерина Павленко, солістка гурту «Go_A»: «Коли помер дідусь, то почався поділ майна. І так вийшло, що всім всього вистачило, а моїй матері ні».
Сергій Голуб, директор Ніжинської дитячої музичної школи: «Воно холодне, голодне, одягнене як попало ходило. Дівчата з неї сміялися, знущалися в якійсь мірі».
Керівник зразкового дитячого хору «Сяйво» Сергій Голуб каже, до відбору дітей ставиться дуже прискіпливо.
Сергій Голуб, директор Ніжинської дитячої музичної школи: «На мене справило враження те, що у неї був такий дзвінкий голосочок, дзвінкий з народною манерою».
Ніна Черняк, викладачка по класу фортепіано Ніжинської дитячої музичної школи: «Цьому співу навчила її бабуся. Якось вона говорила мені. Я й цього не покажу. Якось звук утворюється так аж до лоба».
Сергій, як керівник хору «Сяйво», зробив Катерину солісткою. Це хористкам не сподобалось, згадує співачка в одному з інтерв’ю. Про один випадок під час поїздки на виступ розповідає Сергій Голуб.
Сергій Голуб, директор Ніжинської дитячої музичної школи: «На Київ їхали. І бахнув пластикову пляшку хтось із дітей. Щось комусь вона сказала. Не знаю, що саме, що одна з образи кинула в неї пляшку».
Через цей випадок Катерина покинула музичну школу, але не спів.
Катерина Павленко, солістка гурту «Go_A»: «У нас якраз на той момент в школі відкрилась рок-студія. Прийшов дорослий чоловік, в нього була купа інструментів. До нього приходили діти, він кожному давав по інструменту і вчив грати музло. Я просто приходила, ставала біля підвіконня, робила вигляд, що я когось чекаю, і слухала, як пацани грають. Але дуже соромилась туди зайти. В якийсь момент до мене підійшов один хлопець, і каже: «Слухай, мене тут зовуть в рок-гурт співати, але я не вмію співати, але я сказав, що ти вмієш. Ти не хочеш?» Я тоді ледь не знепритомніла».
В’ячеслав Коцюба, керівник рок-студії: «Вона відносилась дуже серйозно. Не пропускала репетицій. Приймала участь в концертах. В неї дуже сильний голос. Вони самі вчилися, самі відбирали репертуар і, слава Богу, все виходило».
Однокласниця Катерини згадує її скромною і щедрою.
Інна Зубок, однокласниця Катерини: «Вона була у гостях у бабусі і бабуся подарувала їй гроші якісь. І Катя накупила булочок, вона буквально одну взяла, а ми всі налетіли і розгребли їх. Тобто вона не залишила собі ні дві, нічого, вона все роздала. Я б так не поділилася. Ще, завжди згадувала Катін голос. Він був такий чистий, можна сказати, янгольський голос».
Шкільна вчителька Тетяна Шафрай пригадує, що Катя часто хворіла. Провела в лікарні майже весь випускний рік.
Тетяна Шафрай, вчителька початкових класів Ніжинського навчально-виховного комплексу №16 «Престиж»: «Коли вона прийшла на випускний вечір, вона попрохала, щоб її номер вставили в концерт. Ніхто навіть прогону не робив. Вона так заспівала, що весь зал встав і половина залу плакала. Отак гарно вона заспівала».
Gorod.cn.ua за матеріалами сюжету UA: Чернігів