Завантаження ...
banner

Вірус вражає легені, але страждає й увесь організм – розповідає ніжинський кардіолог

Вірус вражає легені, але страждає й увесь організм – розповідає ніжинський кардіолог  фото

«Ковід». Пневмонія. Лікарня. Одужання. Усе ніби добре, але тижні, а то й місяці людина ну ніяка. То серце прихопить, то щось з животом, то голова болить.

Наслідки «ковіду» часто відчувають і після одужання, — нагадує Алла Бондаренко, кардіологиня, заступниця генерального директора Ніжинської центральної районної лікарні. — Вірусна інфекція вражає легені, але страждає й весь організм, його цілісна система. Не тільки серцево-судинні ускладнення можуть бути, але і неврози, і психічні наслідки. І на шлунково-кишковий тракт впливає вірус. Якщо організм вражає інфекція, то всі сили кидаються на боротьбу з нею.

Хочеться, щоб усі були здорові, — продовжує Алла Сергіївна. — Альтернативи щепленню немає. Завдяки йому створюється колективний імунітет. Це не значить, що вакцинована людина не захворіє. Коли в нас була дифтерія, хворіли навіть щеплені. Але перебіг захворювання інший Воно легше переноситься. Вірус — це живе. Він теж хоче жити. Він мутує, змінюється. Але важких ускладнень у щепленої людини не повинно бути. Є різниця — чи банальний нежить, чи тяжка пневмонія. Коли люди помирають, до цього ніяк не можеш звикнути...

З початку пандемії в Ніжинському районі померло від «ковіду» 33 особи, а захворіло 1705, інформує державна установа «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України». У Ніжині померло 153, а захворіло 6712. В області померло 1572, а захворіло 60595.

Щеплено двома дозами в області всього 142177 — 17,5 відсотка населення, повідомляє Чернігівська облдержадміністрація. На 27 вересня було плюс 25 новях випадків «ковіду», на 26 — плюс 121, на 25 — плюс 146, а на 24 — плюс аж 217.

Джерело: газета "ВісникЧ" №39 (1846) від 30 вересня 2021, Тамара Кравченко

gorod.cn.ua

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: