Завантаження ...
banner

Чи очікувати у грудні снігу: прогноз

Чи очікувати у грудні снігу: прогноз фото

Розпочинає зиму грудень. У народі відомі й такі його назви “хмурень”, “стужайло”, “лютовій”, “вітрозим”, “річкостав”, “мостовик”. Народна мудрість твердить: грудень і замостить, і зацвяшить, і саням хід дасть; у грудні сонце на літо, а зима на мороз; цей місяць рік кінчає, справжній зимі двері відчиняє, грудень око снігами тішить, проте вуха морозом рве. Дні тепер найкоротші, зате ночі довгі. Тому і прозвали цей місяць “ніч року”.

Порівняно з листопадом у грудні температура знижується на 4º і у середньому за місяць складає 2,8º морозу.
Абсолютний максимум температури повітря у грудні за повоєнний період зареєстрований у 2008 році і дорівнює 12-14º тепла.
Абсолютний мінімум відмічався у 1997 та місцями у 1969 роках – 28-32º морозу.
 
Повідомляє mynizhyn.com за інформацією Чернігівського  обласного центру з гідрометеорології.
Чернігівський обласний центр з гідрометеорології

Джерело: https://cheline.com.ua/news/society/moroznij-i-majzhe-bez-snigu-sinoptiki-rozkazali-yakimi-bude-gruden-na-chernigivshhini-282072
© Чeline | cheline.com.ua/

Чернігівський обласний центр з гідрометеорології

Джерело: https://cheline.com.ua/news/society/moroznij-i-majzhe-bez-snigu-sinoptiki-rozkazali-yakimi-bude-gruden-na-chernigivshhini-282072
© Чeline | cheline.com.ua/.

З настанням грудня частішають хуртовини, збільшується промерзання ґрунту не лише за рахунок надходження холодного повітря з Арктики, а й унаслідок радіаційного охолодження землі. У грудні найчастіше утворюється сталий сніговий покрив. Сніг дає не тільки вологу, він ще й захищає рослини від морозів. Під 2-3-х сантиметровим його шаром температура буває на 4-5º вища, ніж на поверхні ґрунту без снігу, а 5-ти сантиметровий шар може створити різницю у температурі до 10º.

Кількість опадів за місяць дорівнює 46 мм. Середня багаторічна кількість днів з опадами у грудні складає 16-18.
За період з 1966 по 2020 рік у грудні спостерігалися стихійні метеорологічні явища ІІ рівня небезпечності: 7 випадків сильного снігу (максимальна кількість 21-29 мм), 2 випадки сильного туману з погіршенням видимості до 50 м та стихійні метеорологічні явища ІІІ рівня небезпечності: 1 випадок надзвичайного налипання мокрого снігу діаметром 50 мм, 1 випадок надзвичайного вітру (максимальна швидкість 40 м/с), 1 випадок надзвичайного снігу 32 мм, 1 випадок надзвичайної хуртовини з максимальною швидкістю вітру 25 м/с.
 За даними Українського гідрометцентру та світових центрів середньомісячна температура повітря у грудні 2021 року очікується 1,9º морозу, що вище середніх багаторічних значень, кількість опадів – 36 мм, тобто менше норми.
 
ПРОГНОЗ ПОГОДИ У НІЖИНІ НА ГРУДЕНЬ
за інф. pogoda33.ua
 

 

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: