Ще на початку квітня 2022 року Держпродспоживслужба повідомила про зростання ціни на деякі продукти харчування, особливо овочі. За словами члена економічного дискусійного клубу Олега Пендзина, який давав інтерв'ю виданню "Сьогодні" наразі в Україні немає дефіциту продуктів, є лише проблеми з логістикою, що впливають на ріст цін.
В народі побутує думка проте, аби зекономити, потрібно йти на ринок, де продають товари з саду, огороду та домашні продукти. Проте, варто зайти і в супермаркети, де можуть бути акційні ціни на ті чи інші види товарів.
Журналісти Mynizhyn.com дізнавалися, яка цінова політика на продукти у нашому місті і зайшли на ніжинський ринок а також пройшлися і по супермаркетах. Зайшовши на ринок, ми трохи поспілкувалися з продавцями різних продовольчих товарів. Продавчиня домашніх яєць та молочної продукції Ганна говорить, що ціни на молоко та яйце, які було до війни такі й залишилися.
- Та, навіть, до війни були трохи й дорожчі, аніж зараз, – розповідає жінка – у нас взагалі ціни такі ж, як і були, нічого не здорожчало, то там зверху (показує палець вгору – авт.) ціни підвищують на все, а ми ні.
Коли в нашому регіоні були активні бойові дії, то яйця складно було й привезти на базар, їх було зовсім мало на базарі і ціна "злітала" до 60 грн за десяток та навіть були й по 100. Я тоді їх так продавала: виставлю на Фейсбук повідомлення, якого числа і коли привезу, аби швидше продати та поїхати додому, бо було досить небезпечно і в дорозі, і в місті. А зараз ціна впала, хоч корми і здорожчали, але кури гарно несуться, Слава Богу.
У м’ясному павільйоні продавчиня Інна, яка торгує м’ясом вже більше 20 років, розповіла нам, що ціни на м’ясо і сало які до війни та зараз – однакові. "Та й у людей зараз грошей немає, ми тримаємо ті ціни, якій й були", – говорить вона.
Ціни на ніжинському ринку:
Картопля - 5,10,12 грн за кілограм. Все залежить від сорту та розміру картоплі;
Морква – 30-35 грн/кг;
Капуста – 50 грн молода і 25 грн з минулорічного врожаю;
Цибуля – 30-45 грн/кг;
Буряк – від 15 до 50 грн/кг (минулорічний врожай) і 100 грн цьогорічний;
Домашні яйця – 30-35 грн десяток;
Молоко – 20 грн за літру;
М’ясо: стегно 130 грн/кг, лопатка 120 грн/кг, ребро – 100 грн/кг і сало по 65, 100, 140 грн за кіло;
Домашня сметана – 40 грн півлітри;
Домашній сир – 100 грн кілограм.
Якщо ж говорити про сезонні товари, вони також є на ринку або ж тільки з’являються. Мова йде про полуницю черешню, тощо:
Полуниця – 100-120 грн/кг
Черешня – 150 грн/кг
Редиска – 45-55 гнр/ кг
Огірки – 60-100 грн/кг
Помідори – 75-110 грн/кг
Кабачки – 50-60 грн/кг
Ціни на продукти в супермаркетах (тут все залежить від сорту, товаровиробника та постачальників):
Морква – 23-34 грн/кг;
Капуста – 30 грн/кг;
Цибуля – 20 грн/кг;
Буряк – 22-23 грн/кг;
Яйця – 20-32 грн десяток;
Молоко – 29-36 грн за пакет 870 грам;
М’ясо: лопатка – 110 грн/кг, ребро 119 грн/кг, стегно 124 грн/кг;
Якщо говорити про ринок, то ціни не остаточні, адже тут можна поторгуватися; щодо супермаркетів, то кожен може вибрати той чи інший товар від різних постачальників.
Окрім цін ми також дізнавалися, чи є у Ніжині продукти, з якими є певний дефіцит і на які зараз надвисока ціна. Дефіциту на продукти у Ніжині немає, як в супермаркетах так і на ринку. Єдине, що є трохи "золота" сіль: 50 грн за пачку. Але це вже окрема тема, про яку ми будемо говорити дещо пізніше. Але це вже окрема тема, про яку ми будемо говорити дещо пізніше. Чи буде в Україні сіль?