Завантаження ...

Виявили сліди бурого ведмедя в Охтирці: подробиці від зоолога

282.png

«Я не чув, щоб із тим ведмедем хтось зустрівся. Сам я бачив тільки сліди, вони дійсно ведмежі. Нині відбувається цікавий процес розселення тварин. Наприклад, у Чорнобильській зоні ведмеді з’явилися декілька років тому. Їх там вивчають знайомі зоологи, аналізи різні проводять, є проєкти із закордонними науковцями.

Яка причина розселення, що вже аж на Лівобережжя вони перейшли, хтозна. Поки можемо лише факт констатувати. Ведмідь міг зайти або з Чорнобильської зони, або з БілорусіНа Сумщині ведмеді з брянських лісів заходили до Старогутського парку», – розповідає Олександр Федун.

За словами зоолога, ведмідь – це великий ссавець, якому потрібно багато їжі, а їсть він усе – від комах і корінців до трупів тварин.

«Може, вони й переселяться. Будемо спостерігати за ситуацією. Як переселяться, з погляду біології, це добре, бо більше біорізноманіття буде. А щодо людей… Можливо, й виникне певна небезпека для грибників і збирачів ягід. Хоча в білорусі і на брянщині ведмеді є, і не чутно, щоб ці тварини нападали на людей.

Востаннє ведмедя в природі на Чернігівщині бачили у 30-х роках минулого сторіччя. Саме тоді вбили останнього ведмедя на Поліссі», – розповів зоолог.

Якщо ж таки доведеться зустріти ведмедя у лісі, не варто панікувати і бігти – ведмеді бігають швидше, ніж люди. Не варто намагатися сховатися на дереві – ведмеді чудово лазять по деревах. Не варто лягати й удавати мертвого – це вкрай ризикована стратегія. Швидко, але спокійно треба змінити напрямок руху та відійти.

 

Ірина Осташко

 

Приєднуйтесь до Телеграм каналу https://t.me/My_Nizhyn та Вайбер