Завантаження ...
banner
banner

У Чернігові витратили понад 10,5 мільйонів гривень на закупівлю інвентарю для укриттів: що придбали

У Чернігові витратили понад 10,5 мільйонів гривень на закупівлю інвентарю для укриттів: що придбали фото

Лавки, лопати, пилки, сокири та аптечки закупили для найпростіших укриттів у Чернігові. Управління ЖКГ Чернігівської міської ради провело тендери на закупівлю інвентарю, згідно з інструкцією, затвердженою начальником Чернігівської військової адміністрації.

Про це повідомила представниця управління Тетяна Корж, пише «Суспільне Чернігів».

Згідно з даними електронної системи публічних закупівель Рrozorro, наразі закупили:

«Деякі тендери ще не завершені. Можливо, вивчається питання або шукають постачальника», — каже Тетяна Корж.

З її слів, цей перелік сформували, відповідно до інструкції, а заявки подавали управителі будинків або ОСББ.

«Відповідальність за інвентар, скоріше за все, буде передаватись ЖЕКам та ОСББ, а ті, в свою чергу, представникам будинків».

Представниця управління ЖКГ Тетяна Корж, ФОТО: Суспільне Чернігів

Загалом в Чернігові наразі налічується 1371 найпростіше укриття.

Інструкцію про утримання найпростіших укриттів розробила Чернігівська військова адміністрація.

«Ми звернули увагу, що є багато сховищ, які не обладнані до вимог діючого законодавства, відповідно до кодексу цивільного захисту та інструкції ДСНС. Вони (міська рада, — ред.) почитали інструкцію, вивчили законодавчу базу та прийняли рішення здійснити покупку предметів для сховищ», — сказав начальник чернігівської військової адміністрації Дмитро Брижинський.

Начальник чернігівської військової адміністрації Дмитро Брижинський, ФОТО: Суспільне Чернігів

Нагадаємо, згідно з розробленим документом, у найпростішому укритті має бути список речей, який забезпечить безперервне перебування людей у сховищі протягом 48 годин.

«Там, де немає водопостачання, треба поставити ємності з технічною водою, її непотрібно міняти, постійно вона може там стоять, щодо звичайної питної води, треба дивитися до потреб, можливо, наш апарат використають (станція для пакування води, — ред.) і будемо міняти час від часу. Також для кожного укриття потрібно закупити контейнери для зберігання продуктів харчування», — сказав секретар міської ради Олександр Ломако.

Також, з 2022 року діє програма «Удосконалення найпростіших укриттів». Минулого року згідно з цією програмою були передані генератори, лавки і біотуалети. На все це обладнання загалом з міського бюджету Чернігова виділили 42 мільйонів 975 тисяч гривень.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: