Завантаження ...
banner
banner

Спалювання сухої рослинності на Чернігівщині: штраф та альтернатива

Спалювання сухої рослинності на Чернігівщині: штраф та альтернатива фото

523 пожежі в екосистемах сталося на Чернігівщині від початку року. В результаті однієї з них людина загинула, під час другої травмувалася. Про це Суспільному розповіла головна інспекторка відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Головного Управління ДСНС в області Валерія Аніч.


Головна інспекторка відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Головного Управління ДСНС в області Валерія Аніч. ФОТО: Суспільне Чернігів

За її словами: зараз вони щотижня проводять профілактичні рейди, нагадуючи людям, що спалювати рослинність та її залишки заборонено законом. Це не лише шкідливо для екології, а й може призвести до трагічних наслідків. 1 вересня вони проводять рейд селами Чернігівського району. В одному із них виявляють порушення. На території сільгосппідприємства в Іванівці тракторист підпалив корч та сухі гілки.

За це на чоловіка складають протокол. Тепер він має сплатити штраф – 3 060 гривень. Після спілкування з рятувальниками він гасить вогонь та інспектори їдуть далі.


Тракторист в Іванівці гасить вогонь. ФОТО: Суспільне Чернігів

"Зараз є багато трагічних випадків, коли люди випалюють траву, потім можуть вдихнути дим, впасти та отримати опіки несумісні з життям. Також може загорітися і поле, і город, і хата".

У Шестовиці першою зустрічають місцеву жительку Ольгу Колесник. Жінка каже: вона сухостій не спалює, а скиртує.


Місцева жителька Шестовиці Ольга Колесник. ФОТО: Суспільне Чернігів

"Ми складаємо до купи, воно гниє, потім перегноєм розкидаємо. Колись палили, палили всі. Тільки картоплю викопали – вже десь димує. Ну, тепер уже ніхто не палить. На смітник вивозять, кому є чим вивезти. А у нас немає чим, то ми ось так робимо", — говорить жінка.

Її сусідка Тетяна Гломозда говорить: вона також використовує залишки рослинності для перегною.


Місцева жителька Шестовиці Тетяна Гломозда. ФОТО: Суспільне Чернігів

"Все я складаю туди, воно все перегниває. Я щороку ділю навпіл: на одну половину кладу цього року, а те, що вже рік стояло, я його вивожу тачкою на город на свій, розкидала, воно все перегнило і таке во!"

Про трагічні випадки під час спалювання сухої трави Валерія Аніч розповідає так:

"Трагічний випадок стався в селі Анисів Іванівської територіальної громади Чернігівського району. 87-річний чоловік випалював суху рослинність, впав і отримав 100% опіків тіла. Його доставили до лікарні, де він згодом помер. Також був випадок, коли жінка випалювала суху рослинність, також вдихнула дим, впала й отримала 40% опіків тіла. Її також доставили до лікарні, де вона зараз і знаходиться".

Співробітниця ДСНС пояснює: за спалювання рослинності та її залишків є адміністративна відповідальність.

"На правопорушника буде складено адміністративний протокол за статтею 77-1 частина 1 – самовільне випалювання сухої рослинності, що тягне за собою накладання штрафу на громадян на суму від 3 060 гривень до 6 120 гривень. На посадову особу від 15 300 гривень до 21 420 гривень".

Якщо штраф не сплатити протягом 15 днів, він збільшується вдвічі, каже Валерія Аніч. І далі документи передаються на виконавчу службу.

Детальніше дивіться у сюжеті:

 

​​​​​​​
Джерело: Суспільне Чернігів
​​​​​​​

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: