Холера – це небезпечне захворювання, що може спричиняти тяжку гостру водянисту діарею зі зневодненням. Людина може захворіти на холеру після вживання води чи їжі, зараженої бактерією Vibrio cholerae.
Симптоми холери:
– діарея, яка виникає раптово;
– випорожнення дуже рідкі, можуть мати білий колір і нагадувати «рисовий відвар»;
– можуть бути нудота і блювання;
– можуть виникати судоми у м’язах, найчастіше – в литках;
– ознаки зневоднення, зокрема запалі очі, посиніння губ і вух;
– зниження температури тіла;
– зниження еластичності шкіри.
Відповідно до наказу МОЗ України № 167 від 30.05.1997 року «Про удосконалення протихолерних заходів» (Із змінами, внесеними згідно з наказом МОЗ № 188 від 17.05.2001 р.), лабораторія особливо небезпечних інфекцій ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ України» щорічно з червня по вересень проводить моніторингові дослідження води відкритих водойм на вібріофлору з попередньо встановлених стаціонарних точок. На території області встановлено 24 стаціонарні точки для відбору проб, а саме у Борзнянському, Варвинському, Городнянському, Козелецькому, Корюківському, Куликівському, Менському, Новгород-Сіверському, Ріпкинському, Сновському, Сосницькому, Чернігівському районах, м. Ніжин, м. Прилуки та м. Чернігів.
По завершенню моніторингових досліджень зразків води відкритих водойм на вібріофлору вірулентних, токсигенних штамів холери О1 та О139 не виявлено.