Завантаження ...
banner
banner

Семенівець Сергій Картамишев, засуджений за передачу інформації ворогу, проситься на обмін

Семенівець Сергій Картамишев, засуджений за передачу інформації ворогу, проситься на обмін фото
59-річний Сергій Картамишев з міста Семенівка, засуджений на десять років тюрми з конфіскацією за створення терористичної групи чи терористичної організації (стаття 258-3 Кримінального кодексу), проситься на обмін,- повідомляє Вісник Ч.

Хоче до росії або білорусі, але краще в Норвегію. Про це заявив в інтерв’ю 42-річному Володимиру Золкіну, блогеру. Картамишев вже півтора року сидить за гратами. Затримали його 24 червня торік удома.

Тоді Семенівка гула. Багатьом у голові не вкладалося, що вправний столяр, котрий займається меблями, а раніше викладав у школі трудове навчання, працював на ворога. Жаліли його, дехто думав, що сталася помилка. Ну ляпнув щось, коли був захмелілий. Так з ким не буває.

Та правоохоронці не помилилися. Картамишев і сам розповів, що насправді думає про Україну.

Судили його разом з подільником, киянином Володимиром Виборним. Той за передачу розвідданих ворогу отримав 16 років ув’язнення. Суд встановив, що Виборний у 2017 році через заборонену в Україні соціальну мережу «ВКонтактє» налагодив переписку з користувачем з рф та на його запрошення поїхав до росії. Там познайомився з трьома чоловіками, один з них виявився представником фсб. Виборний передавав своїм кураторам інформацію про місцезнаходження корпусів добровольчого батальйону «Азов», Національної гвардії. У травні 2022 року виїхав до Єгипту і вже звідти відправляв представнику днр дані, отримані від Картамишева.

Повернувшись до України, збирав відомості в Чернівецькій області про об’єкти критичної інфраструктури (залізничні переїзди, тунелі, мости, розклад руху поїздів), а також місць розташування частин ЗСУ та інших військових формувань.
Картамишев передавав Виборному інформацію про об’єкти критичної інфраструктури в Семенівці. Де місцева адміністрація, поліція, школи №№1, 3, 5, дитячі садки та блокпости, а також місця розташування та приблизну кількість військових. На суді вину визнав, через це йому менше дали. Наполягав: не знав, що Виборний співпрацює зі стороною противника.
Мовляв, передавав географічні координати, які відрізняються від артилерійських, і неможливо, знаючи географічні координати, поцілити в об’єкти. Тому був упевнений, що російська ракета туди не прилетить. Навіщо передавав усе Виборному, пояснив одним словом: «Пагаваріть». До речі, у серпні 2023 року «Шахед» поцілив у будівлю Семенівської міської ради і частково зруйнував її.

Під час розмови із Золкіним Картамишев скаржився, що йому не подобається, що заборонили комуністів, називають вулиці та ставлять пам’ятники «нацистським злочинцям», наприклад, Степану Бандері. Говорячи на камеру російською, видав: «Мені забороняли спілкуватись російською в магазині. Прийняли оце закон два з лишнім роки тому. А навчатися чому не можна російською? Що це таке? Геноцид». На що Золкін запитав: «А скільки в росії українських шкіл? Жодної!» «Я не знаю, не був там, — відказав Картамишев. — Є інша Україна, із таким народом, як я».

З 2010 по 2015 роки Золкін просидів у київському СІЗО, а потім його відправили в Менську колонію. Став блогером, отримав доступ до спілкування з військовополоненими росіянами і засудженими в Україні зрадниками, колаборантами, шпигунами. Як йому це вдалося, точно знають високі чини.

Коли і чи обміняють Картамишева, поки що невідомо, адже з серпня росія заморозила обміни.

Валентина ОСТЕРСЬКА. Фото з інтернету

На фото: Зліва направо: Сергій Картамишев та Володимир Золкін


Джерело: Вісник Ч

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: