Постраждалу від російського влучання по центру Чернігова, 12-річну Ксенію повертають до повноцінного життя спеціалісти Охматдиту.
Про це повідомляє «Вечірній Київ».
Ксенія з Чернігова, яку лікують у київській клініці Охматидит, Фото: НДСЛ Охматдит
Нагадаємо, 19 серпня російська армія вдарила балістичною ракеткою Іскандер по центру Чернігова. Тоді окупанти влучили у Драматичний театр, внаслідок чого постраждали сотні людей.
Серед поранених опинилась 12-річна Ксенія, яка того ж дня стала пацієнткою столичного Охматдиту.
«У момент удару Ксюша разом з подругою були поряд з драмтеатром. Напередодні дівчатка плели браслетики, щоб потім продати їх та допомогти ЗСУ. Уламки вразили Ксенію. Перехожі надали дитині першу допомогу, наклали турнікети та на власному авто відвезли в лікарню», — згадує Лада, мама Ксенії.
12-річна дівчинка з пораненнями на місці, де в неї попали осколки російської ракети
У місцевій лікарні дівчинку прооперували та дістали уламок. Потім її одразу відправили в НДСЛ «Охматдит».
У дитини були травми ноги, передпліччя, рвані рани та важке поранення правої руки: уражені кістки (7 см кістки відсутні), мʼязи, шкіра.
Валерій Бовкун, завідувач відділення реконструктивної-пластичної мікрохірургії Охматдиту, розповів, що спершу його команда зупинила кровотечу та стабілізувала стан Ксенії. Ортопеди наклали апарат зовнішньої фіксації.
«Дитина майже 5 днів перебувала в реанімації, а потім переведена у відділення реконструктивно-пластичної мікрохірургії. Ми почали загоювати рану до отримання такої поверхні, на якій було б можна проводити шкірну пластику. Через місяць ми пришили руку дівчинки до животика. Це необхідно, аби закрити дефект шкіри на ручці. А ще через місяць відсікли той шкірний клаптик та стали чекати загоєння».
Під час однієї з операцій для порятунку Ксенії
Потім Ксенію відпустили на деякий час додому. А у січні дитину госпіталізували знов для продовження лікування.
Наступним етапом була кісткова пластика. Спеціалісти взяли з гомілки малогомілкову кісточку та на судинці пересадили її на місце ліктьової кістки — туди, де був дефект.
Дівчинка хворіє на діабет, тому її всі рани гірше загоюються, а кістки погано зростаються та виникає більший ризик нагноєння уражених ділянок.
Тож активну участь у лікування дитини беруть ендокринологи, які контролюють стан дівчинки та допомагають їй швидше одужати.
Валерій Бовкун, завідувач відділення реконструктивної-пластичної мікрохірургії Охматдиту та Ксенія
Зараз дівчинка почувається краще. У неї попереду ще не одна операція та довгий шлях реабілітації.
Раніше Ксюша полюбляла робити справжній манікюр собі та іншим, а також захоплювалася малюванням.
Зараз дівчинка мріє якнайшвидше повернутися до звичайного життя, жити в мирній Україні та в майбутньому стати дизайнеркою.
Ксенія з мамою
Щодня, завдяки праці лікарів команди Охматдиту дітки отримують шанс на щасливе та здорове життя.
Спасибі всім небайдужим людям, які допомагають та підтримують одне одного у такий складний час.