Завантаження ...
banner
banner

Чим себе заспокоїти, якщо сьогодення не влаштовує: розмова з ніжинським психологом

Чим себе заспокоїти, якщо сьогодення не влаштовує: розмова з ніжинським психологом фото

Війна загартувала багатьох українців і зараз, як ніколи, важливо піклуватися про своє ментальне здоров’я і говорити з психологами про те, що турбує, про те, що болить і не соромитися цього. Адже нам усім треба мати сили продовжувати боротьбу й «вижити» ментально. 

Час від часу ми публікуємо на нашому сайті розмову з ніжинськими психологами: різні питання, які турбують наших читачів, відповіді та поради фахівців.

Ось одне з таких запитань: «Доброго дня. Зараз ми всі живемо в такій реальності, коли важко планувати майбутнє. Чим можна себе втішити, заспокоїти, тобто чим же нам тоді надихатися, якщо сьогодення не влаштовує?»

Кандидат психологічних наук, доцент НДУ ім. М. Гоголя; практичний психолог Олександр Пісоцький поділився з MYNIZHYN.com порадами з цього приводу.

Планування майбутнього є дуже важливим у житті, адже завдяки плану людина розуміє чого вона хоче досягнути, як ефективно використати час і ресурси, узгодивши все із зовнішнім світом. Одночасно мета та план життєвих перспектив надихають нас рухатися вперед, а також знизити рівень свого стресу, оскільки ви відчуваєте контроль над своїм майбутнім.

Зрозуміло, що ситуація у нашій державі зараз непередбачувана та важка.

Як можна зберегти спокій та мотивувати себе, щоб рухатися далі, вперед

  1. Зосередьтеся на сьогоденні: радійте життю сьогодні й усвідомте, що найкращий спосіб подолати неспокій – зосередитися на тому, що ви можете контролювати зараз.

  2. Заручіться підтримкою, адже спілкування із друзями, родиною допоможе вам відчути підтримку та знайти напрям у якому варто рухатися далі.

  3. Плануйте своє майбутнє, але маленькими кроками, робіть це поступово – що можна зробити сьогодні, завтра, наступного тижня.

  4. Намагайтеся бути спокійним, що допоможе зберегти ясність розуму.

  5. Не втрачайте надію: намагайтеся знайти позитивні моменти навколо себе.

Що ще може мотивувати у сучасних умовах?

  1. Заняття улюбленою справою, творчість.

  2. Тривале перебування на свіжому повітрі, спілкування із природою.

  3. Читання художньої літератури, слухання улюбленої музики, заняття спортом, робота над собою, засвоєння нових знань.

Ні в якому випадку не ізолюйте себе від інших! Намагайтеся спілкуватися, підтримуйте гарні стосунки, звертайтеся за допомогою, коли не можете впоратися самостійно!

Фото: pexels.com/Polina Zimmerman
Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: