![Як харків'янка господарює в Ніжині: розмова з переселенкою Оленою Настич фото Як харків'янка господарює в Ніжині: розмова з переселенкою Оленою Настич фото](/storage/thumbs/520/Kfz/8Tl/2ye77At3OlzlYKt6IxjVMqRs-meta0KTQvtGC0L7Rh9C60LAgLSAyMDI0LTA0LTIxVDA5MjA1NC43NDAucG5n-.webp)
З початком повномасштабного вторгнення у Ніжині знайшли прихисток понад дві тисячі громадян з різних куточків України. І це тільки за офіційними даними. Серед них — люди різних вікових категорій, професій, вподобань. У кожного своя історія, яка привела до Ніжина.
Днями журналіст Nizhyn Post познайомилася з харків'янкою Оленою Настич, яка разом з дітьми тимчасово переселилася у Ніжин. Пані Олена — активна, життєрадісна, позитивна людина. Має бойовий дух. Патріотично налаштована. Все життя розмовляла російською. У Ніжині, де перебуває понад два роки, намагається говорити українською. Спілкування з нею — справжня насолода.
Фото: Олена з донькою Яриною
24 лютого 2022 року Настичі прокинулися в п'ятій ранку від гуркоту і вибухів. Вибігли на балкон і побачили зарево з боку Куп'янська та Чугуєва. Цілий день пані Олена разом з чоловіком Мирославом думали, що робити. Врешті вирішили виїхати до батьків чоловіка на Ніжинщину.
"Були впевнені, що приїдемо на тиждень-два і повернемося", — каже Олена Анатолїівна. -Тому взяли із собою лише найнеобхідніші речі, які помістилися в спортивну сумку. Зранку разом з дітьми — 15-річним Дем'яном та 5-річною Яриною — прибули до місця призначення. Собаку і кішку теж прихопили із собою"...
Спочатку родина жила в Крутах. Але на початку літа 2022 року переїхали до Ніжина - у хату чоловікових бабусі та дідуся. Адже треба було рухатися далі, а в місті більше можливостей.
Син після 9 класу вступив до Харківського машинобудівного коледжу, де навчається онлайн. Донечка спочатку відвідувала дитсадок №4, а 1 вересня 2023 року пішла в перший клас Ніжинської гімназії №13.
"На новому місці я завела чимале господарство: є кури, бройлери, індокачки. Були ще й індики. Уявляєте, я — дівчина, котра все життя прожила у багатоповерхівці, разом з чоловіком вела бізнес, тут перетворилася на справжню господиню! Причому не вбачаю в цьому нічого принизливого. Навчаюся вирощувати птицю за допомогою Інтернету. Наприкінці квітня знову поїду за курчатами. Це так цікаво та захопливо! Варто лише спробувати!" — усміхається співрозмовниця.
Зі своїм майбутнім чоловіком пані Олена познайомилась у друкарні, де певний час працювала друкарем. Одружились. Згодом вирішили відкрити свою справу. І ось вже 15 років ведуть поліграфічний бізнес. Наразі чоловік живе і працює у Харкові, куди повернувся у листопаді 2022 року. Пошкоджені в результаті обстрілів вікна у квартирі замінили державним коштом. Раніше Олена з дітьми часто відвідувала рідний Харків. Зараз туди не їздить, бо останнім часом місто перебуває під постійним прицілом ворога.
Ніжин пані Олені подобається. Спокійний, охайний, доглянутий. Є театр, кінотеатр, фонтани, чимало дитячих майданчиків. Пані Олена намагається з користю проводити час: щодня знаходить для них з донечкою цікаве заняття. Семирічна Ярина відвідує гуртки малювання, ліпки, бісероплетіння, а також танцювальний гурток. Тут пані Олена і познайомилася з координаторкою "Активних парків" у Ніжині Іриною Карпюк. Її донечка Маша також відвідує цей гурток. Жінки поспілкувалися і знайшли спільну мову. Тепер дружать родинами.
![Як харків'янка господарює в Ніжині: розмова з переселенкою Оленою Настич фото №1 Як харків'янка господарює в Ніжині: розмова з переселенкою Оленою Настич фото №1](https://mynizhyn.com/storage/3232/conversions/n3oOz3cBy1hGop1ApXZnBFySkRvczq-metaNDM3ODUxNDI2Xzg5NjA5NjIwNTg1OTk4Nl8yMTU5NjI2MTkxNzM5MDA3Mjc2X24uanBn--preview.webp)
![Як харків'янка господарює в Ніжині: розмова з переселенкою Оленою Настич фото №2 Як харків'янка господарює в Ніжині: розмова з переселенкою Оленою Настич фото №2](https://mynizhyn.com/storage/3233/conversions/wG2iF5rLZ5fCM4X4Jr2Dt4o8AgPCpx-metaNDM4NzEyMDQ1Xzg5NjA5NjMwMjUyNjY0M184NTcyOTA2NTgyMDgxMjIyOTkwX24uanBn--preview.webp)
![Як харків'янка господарює в Ніжині: розмова з переселенкою Оленою Настич фото №3 Як харків'янка господарює в Ніжині: розмова з переселенкою Оленою Настич фото №3](https://mynizhyn.com/storage/3234/conversions/sZvKoOhjZRSRBBDwW5s9InOLMB4MI6-metaNDM2OTYwMzg2Xzg5NjA5NjAyOTE5MzMzN18xNDEwMjg2OTIzOTg4MDc3NTg5X24uanBn--preview.webp)
![Як харків'янка господарює в Ніжині: розмова з переселенкою Оленою Настич фото №4 Як харків'янка господарює в Ніжині: розмова з переселенкою Оленою Настич фото №4](https://mynizhyn.com/storage/3235/conversions/lSExNUKBrRMPoBSkfyVm9zT1oJgC3N-metaNDM4NzczNjc3Xzg5NjA5NjEzNTg1OTk5M182MTAxNzczNDkzMjY0NzMyNTU5X24uanBn--preview.webp)
![Як харків'янка господарює в Ніжині: розмова з переселенкою Оленою Настич фото №5 Як харків'янка господарює в Ніжині: розмова з переселенкою Оленою Настич фото №5](https://mynizhyn.com/storage/3236/conversions/EEUZeJyan0GTgloV5xGgLkE4gYqRmb-metaNDM3MDUzNjk3Xzg5NjA5NTk0OTE5MzM0NV82MDgzMzE4NzM0NzUxNDg2MDQ2X24uanBn--preview.webp)
![Як харків'янка господарює в Ніжині: розмова з переселенкою Оленою Настич фото №6 Як харків'янка господарює в Ніжині: розмова з переселенкою Оленою Настич фото №6](https://mynizhyn.com/storage/3237/conversions/m141HXr3EOwLcvsNfdUJ2qNR7uaaxv-metaNDM4Njc0Mzg3Xzg5NjA5NTgwNTg2MDAyNl84NjYwODY2Mjg3MzA2Mzc3Mjk3X24uanBn--preview.webp)
Харків'янки залюбки відвідують заняття, які у рамках "Активних парків" проводить Ірина Карпюк. Пані Олена допомагає Ірині проводити з дітками тренування. Та і сама не проти побігати та пострибати. У здоровому тілі — здоровий дух.
"На мою думку, "Активні парки" — дуже вдалий соціальний і спортивний проєкт. На заняттях діти не тільки займаються фізичними вправами, а й знайомляться, спілкуються. Батьки теж мають змогу трішки розвантажитися. Нині ми всі потребуємо звичайного спілкування", — зазначає Олена Анатоліївна.
Чи скучили Настичі за Харковом? Звісно, скучили. Найбільше тягне додому сина Дем'яна, бо в нього в Харкові залишилися друзі. Пані Олена знайшла собі дівочу компанію і в Ніжині. Подруги вже не хочуть її відпускати. І це не дивно. Є люди, подібні Сонечку - вносять в життя інших тепло і радість.
Пані Олена запевняє: навіть якщо вони і повернуться до Харкова, то обов'язково приїжджатимуть у Ніжин на гостини, бо він став для її родини рідним, а ніжинці — близькими людьми. Аби тільки мир, нарешті, повернувся на багатостраждальну українську землю!