Завантаження ...
banner
banner

На Чернігівщині вогнеборці ліквідували пожежу, яка тривала два місяці

Відео.
10 грудня о 15:00 зведеним загоном рятувальників Управління ДСНС у Чернігівській області остаточно ліквідовано тління торфу в селі Данівка Козелецького району.



10 грудня о 15:00 зведеним загоном рятувальників Управління ДСНС у Чернігівській області остаточно ліквідовано тління торфу в с. Данівка Козелецького району. Про це повідомляється на сайті Управління ДСНС у Чернігівській області.

Пожежа на торфовищі у Козелецькому районі розпочалася два місяці тому. 8 жовтня від місцевих жителів надійшло повідомлення про те, що поряд з с. Данівка Козелецького району відбувається горіння торфу окремими осередками на площі близько 7 га. У зв’язку з цим, на місце пригоди були направлені 2 одиниці техніки, 2 мотопомпи та 9 чоловік особового складу пожежно-рятувальних підрозділів з Ніжина та Бобровиці. 

Гасіння ускладнювалося значною глибиною залягання торфу від 0,15 до 1,5 м та тим, що найближче джерело водопостачання знаходилось на відстані майже 1 кілометр.
 
14 жовтня в районі с. Данівка внаслідок спалювання залишків сухої рослинності та умисних підпалів невстановленими особами почалося інтенсивне горіння торфу одразу в декількох місцях на значній відстані одне від одного. Загальний фронт пожежі становив до 2,5 км, а висота полум'я 3-4 метри. Виникла пожежа трави, чагарників та очерету на площі понад 600 гектарів на обох берегах р. Остер.

З метою ліквідації пожежі та з урахуванням оперативної обстановки, що склалася, 15-16 жовтня  було сформовано зведений загін рятувальників області, до складу якого увійшли 2 пожежні насосні станції, 2 автомобіля рукавних, 6 пожежних автоцистерн, 10 мотопомп та 100 чоловік особового складу. Поблизу місця ліквідації пожежі було розгорнуто пункт життєзабезпечення особового складу, встановлено 7 наметів та організовано роботу польової кухні.

6 листопада в результаті проведення детальної розвідки по лівому берегу р. Остер було додатково виявлено тління торф'яного поля окремими осередками на загальній площі близько 190 га, на якому в попередні дні не спостерігались видимі ознаки горіння через наявність великої кількості чагарників, очерету та іншої рослинності висотою понад 2,5 м. Тож наступного дня Державною службою України з надзвичайних ситуацій було залучено до ліквідації надзвичайної ситуації додаткові сили та засобів з Івано-Франківського, Одеського, Сумського, Черкаського обласних гарнізонів служби цивільного захисту та державного підприємства "Мобільний рятувальний центр".

Варто додати, що за інформацією ТСН вогнеборці, які гасили пожежу на торфовищі, працювали у купленому за власні гроші спецодязі і працюють без добових. А машини, яких і так замало, ремонтували і заправляли місцеві бізнесмени.  
Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: